Ադրբեջանցիների արձակած ականներն ընկել են խաղողի այգիների մեջ, որտեղ այդ պահին գյուղացիներն էին աշխատում 03/09/2022   16:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր, ժամը 15։00-ի սահմաններում ադրբեջանցի զիծառայողները ականանետով կրակել են Արցախի Մարտունու շրջանի Խնուշինակ գյուղի ուղղությամբ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնել է Մարտունու շրջանի վարչակազմի ղեկավարի տեղակալ Մասիս Զարգարյանը։
«Դեպքը տեղի է ունեցել մոտ մեկ ժամ առաջ։ Ականներն ընկել են համայնքին պատկանող խաղողի այգիների մեջ։ Գյուղացիները այդ ժամանակ աշխատում էին այնտեղ։ Աշխատողների մի մասը դեպքից հետո դուրս է եկել այգիներից, բայց մյուսները շարունակում են աշխատել։ Այնպես որ, ոչ մի խուճապ չկա»,-«Փաստինֆո»-ին ասաց Մասիս Զարգարյանը։
Վերջինս նաև հայտնեց, որ, ադրբեջանցիների հանցավոր արարքից, բարեբախտաբար, ոչ ոք չի տուժել։
Արցախի ՊԲ-ի տարածած պաշտոնական հաղորդագրության համաձայն՝ ադրբեջանցիները կիրառել են 60 մմ տրամաչափի ականանետ։ Արձակվել է 4 հատ ական։
Քիչ առաջ Նաիրի Հոխիկյանի գրառումից հայտնի դարձավ, որ ադրբեջանցիները գրեթե միաժամանակյա կրակ են բացել նաև Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական ԶՈՒ ստորաբաժանումների ուղղությամբ։

Снаряды упали на виноградники: в Мартуни рассказали подробности обстрела азербайджанцами села Хнушинак 03/09/2022 16:59 | Лента новостей
Сегодня, около 15:00 азербайджанские военнослужащие обстреляли из миномета село Хнушинак Мартунинского района Арцаха. Как сообщил “ФактИнфо” глава администрации Мартунинского района Масис Заргарян, снаряды упали на виноградники, принадлежащие общине.
“Жители села в это время работали там. Часть из них после инцидента покинули участки, но остальные продолжают работать. Так что никакой паники нет”, - рассказал “ФактИнфо” Масис Заргарян.
Он также сообщил, что в результате преступных деяний азербайджанцев, к счастью, никто не пострадал.
Согласно сообщению Армии обороны Арцаха, азербайджанские ВС открыли огонь из миномета калибра 60 мм., было выпущено 4 снаряда.
Немногим ранее стало известно, что азербайджанцы почти одновременно открыли огонь по армянским боевым позициям, располжоенным на ерасхском участке границы.