«Շուշիի հռչակագիրը» դատապարտող նախագծի քննարկման տապալումը Արշակյանը կապեց «նախկինների» հետ 02/23/2022   12:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայաստան» խմբակցության հեղինակած Շուշիի հռչակագիրը դատապարտող նախագծի քննարկումը տապալվեց ՔՊ-ի՝ ԱԺ արտահերթ նիստին չներկայանալու և քվորում չապահովելու պատճառով։
ՔՊ-ի՝ ԱԺ արտահերթ նիստին չներկայանալու և դրանով  «Շուշիի հռչակագիրը» դատապարտող նախագծի քննարկումը տապալելու պատճառն  ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը չցանկացավ հայտնել։
Լրագրողների հետ ճեպազրույցում, խուսափելով ուղիղ պատասխանել լրագրողների՝ նախագիծը տապալելու հետ կապված հարցերին՝ Արշակյանը դարձյալ մեղքը բարդեց «նախկինների» վրա։
Նա, մասնավորապես, ասաց, որ Հայաստանը  նախկին իշխանությունների քայլերի պատճառով խոցելի վիճակում է հայտնվել Արցախի հարցի հետ կապված։
Հստակ փաստերով խոսելու լրագրողների պնդումներից ու հակադարձումներից հետո Արշակյանը հրաժարվեց ասուլիս տալ։
22:23 21/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՀակոբ Արշակյանն այցելել է ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիա
15:00 08/02/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԼուկաշենկոյի հայտարարությունը չի ազդի հայ և բելառուս ժողովուրդների բարեկամության վրա.Հակոբ Արշակյան

Аршакян связал срыв обсуждения заявления с осуждением “Шушинской декларации” с “бывшими” 02/23/2022   13:00  |  Лента новостей
Обсуждение инициированного оппозиционной парламентской фракцией “Армения” заявления, осуждающего так называемую “Шушинскую декларацию”, провалилось из-за неявки ГД на внеочередное заседание НС и необеспечения кворума.
Вице-спикер НС Акоп Аршакян не пожелал назвать причину срыва обсуждения проекта заявления, осуждающего “Шушинскую декларацию”.
Аршакян, уклоняясь от ответов на вопросы журналистов по поводу срыва обсуждения, вновь взвалил вину на “бывших”.
Он, в частности, заявил, что Армения из-за шагов прежних властей оказалась в уязвимом положении в связи с Арцахским вопросом.
После призыва журналистов привести конкретные факты, Аршакян отказался от общения с представителями СМИ.