Պուտինը պատրաստ է բանակցել անվտանգության երաշխիքների շուրջ.Պեսկով 02/15/2022   11:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը պատրաստ է բանակցել անվտանգության երաշխիքների թեմայի շուրջ։ Այս մասին երկուշաբթի օրը CNN-ին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
Պեսկովը Ուկրաինայի տարածք ռուսական հնարավոր ներխուժման մասին խոսակցությունները որակել է անհիմն լարվածություն, և ընդգծել է, որ Ռուսաստանը որևէ մեկի համար վտանգ չի ներկայացնում.
«Նախ, նախագահ Պուտինը միշտ պահանջել է բանակցություններ և դիվանագիտություն: Եվ, փաստորեն, հենց նա նախաձեռնեց Ռուսաստանի Դաշնության անվտանգության երաշխիքների հարցը:Ուկրաինան Ռուսաստանի անվտանգության երաշխիքների մեծ խնդրի միայն մի մասն է, և, իհարկե, նախագահ Պուտինը պատրաստ է բանակցել»,-ասել է Պեսկովը։
18:55 18/01/2022  |  Միջազգային լրահոսՊուտինը Ալիևի հետ հեռախոսով քննարկել է իրադրությունը Ուկրաինայում, ինչպես նաեւ Ղազախստանում ՀԱՊԿ խաղաղապահների գործողությունները
14:15 10/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊուտինը հայտնել է, որ ՀԱՊԿ ուժերը Ղազախստանում կլինեն այնքան ժամանակով, որքան անհրաժեշտ է
16:42 21/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊուտինը պարգևատրել է ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան Վարդան Տողանյանին՝ հայ-ռուսական հարաբերությունների ամրապնդման գործում ունեցած մեծ ավանդի համար
11:49 27/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊուտինն ԱԽ նիստում ներկայացրել է Ալիևի և Փաշինյանի հետ հանդիպման արդյունքները
17:44 26/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ Կուզբասի հանքերից մեկում տեղի ունեցած վթարի կապակցությամբ
21:22 24/11/2021  |  Միջազգային լրահոսՊուտինը Եվրախորհրդի ղեկավարի հետ հեռախոսազրույցում քննարկել է Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցը
18:18 24/11/2021  |  Միջազգային լրահոսՎլադիմիր Պուտինը պատվաստվել է կորոնավիրուսի դեմ
18:19 18/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ-ադրբեջանական սահմանին վերջին փոխհրաձգությունները ցույց են տվել, որ տարածաշրջանում իրավիճակը չի հանդարտվել.Պուտին

Путин готов к ведению переговоров по теме гарантий безопасности - Песков 02/15/2022   12:17  |  Международные новости
Президент России Владимир Путин готов к ведению переговоров по теме гарантий безопасности. Об этом, как передает ТАСС, заявил в понедельник пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков телекомпании CNN.
"Во-первых, президент Путин всегда требовал переговоров и дипломатии. И, фактически, он инициировал вопрос гарантий безопасности для РФ. Украина - лишь часть большей проблемы гарантий безопасности для России, и, конечно, президент Путин готов вести переговоры", - сказал он.
В последнее время в странах Запада, а также на Украине звучат заявления о возможном вторжении России на украинскую территорию. Песков назвал подобную информацию безосновательным нагнетанием напряженности и подчеркнул, что Россия ни для кого не представляет угрозы.
09:50 02/02/2022  |  Международные новостиРоссию "кинули", пообещав не продвигать инфраструктуру НАТО на восток - Путин
09:30 27/01/2022  |  Международные новостиСтолтенберг заявил, что НАТО передало России письменные предложения по безопасности
13:39 24/01/2022  |  Международные новостиНАТО направляет дополнительные силы в Восточную Европу
09:40 28/12/2021  |  Международные новостиНАТО готовится к масштабному вооруженному конфликту с Россией – Минобороны РФ
16:09 18/10/2021  |  Международные новостиРоссия с ноября приостанавливает работу своего представительства при НАТО
11:01 14/06/2021  |  Международные новостиВ США заявили о новых военных концепциях НАТО для "противостояния угрозам" со стороны России
17:25 31/05/2021  |  Международные новостиШойгу: Россия создаст новые военные соединения у западных границ
17:59 13/04/2021  |  Международные новостиСША и НАТО перебрасывают войска к границам России - Шойгу
12:52 17/02/2021  |  Международные новостиВ Пентагоне заявили, что Россия представляет угрозу для всех союзников по НАТО
18:14 15/04/2019  |  Международные новостиВ МИД России заявили о полном прекращении сотрудничества с НАТО