Մասնակի այրվել է Մարտակերտի շրջանի Առաջաձոր համայնքի միջնակարգ դպրոցը 02/07/2022   11:27  |  Մեկնաբանություն
Փետրվարի 7-ին ժամը 03:20-ին Մարտակերտի շրջանային ԱԻ բաժնի ահազանգման կենտրոնում հաղորդում է ստացվել, որ Առաջաձոր համայնքի տարածքում հրդեհ է բռնկվել: Նախնական տվյալներով այրվում է «Արիս Պողոսյանի» անվան միջնակարգ դպրոցը: :Այս մասին տեղեկացանք Արցախի ՆԳՆ ԱԻՊԾ-ի ֆեյսբուքյան էջից։
Ժամը 03:15-ին Մարտակերտի ԱԻ բաժնին կից՝ Առաջաձորի հրշեջ փրկարար ջոկի հրշեջ մեքենան, մարտական հաշվարկով մեկնել է դեպքի վայր: Օպերատիվ իրավիճակը գնահատելուց հետո ժամը 03:23-ին դեպքի վայր է մեկնել նաև երկրորդ հրշեջ մեքենան:
Հրդեհի մեկուսացման և հրդեհաշիջման աշխատանքները կազմակերպելու, ինչպես նաև անհրաժեշտության դեպքում բնակչությանը օգնություն ցուցաբերելու նպատակով դեպքի վայր են մեկնել Մարտակերտի հրշեջ փրկարար մասից երկու մարտական հաշվարկ:
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 05:05-ին:
Նախնական տվյալներով այրվել է առաջին հարկում գտնվող դպրոցի փայտանոցը, երկրորդ հարկի 4 պատուհան և ծխահարվել է առաջին հարկի միջանցքը :
Հրդեհի լիկվիդացման ուղղությամբ այս պահին իրականացվում են աշխատանքներ:
Դեպքի առթիվ ստուգումներ է իրականացնում ՊՀ և ՏԱ տեսչությունը:
18:44 09/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿրակոցն ուղիղ սրտին է եղել՝ այգում աշխատելիս. Նա տեղում մահացել է. պատգամավորը մանրամասներ է ներկայացնում Մարտակերտում 55-ամյա տղամարդու զոհվելու մասին
18:22 12/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Մարտակերտի շրջան
14:56 27/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՌուս խաղաղապահներն Մարտակերտում վարժանքներ են իրականացրել
14:13 28/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանցիները զինված առաջ են շարժվել ու փորձել իրենց դիրքերը մոտ 400 մետր առաջ տալ. միջամտել են ռուս խաղաղապահները ու հետ մղել
20:23 05/04/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՊետությունից հափշտակել են 23,750,000 դրամ՝ Մարտակերտից տեղահանվածների ցուցակում կեղծ տվյալներ մտցնելով․ Արցախի ՔԿ
11:10 16/12/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ռուս Խաղաղաղապահները հումանիտար օգնություն են հասցրել Մարտակերտ

В селе Араджадзор Мартакертского района частично сгорела школа 02/07/2022   13:07  |  Чрезвычайное просшествие
В селе Араджадзор Мартакертского района частично сгорела средняя школа.
7 февраля в 03:20 часов в дежурную часть Мартакертского районного управления по чрезвычайным ситуациям поступило сообщение о том, что на территории села Араджадзор возник пожар. По предварительным данным, горит средняя школа им. «Ариса Погосяна».
Как сообщили в ГСЧС МВД Арцаха, в 03:15 часов на место происшествия выехала пожарная машина Араджадзорского пожарно-спасательного отряда Мартакертского управления по чрезвычайным ситуациям с одним боевым расчетом пожарных-спасателей. После оценки оперативной обстановки в 03:23 часов на место происшествия выехала вторая пожарная машина.
Для проведения работ по пожаротушению и при необходимости оказания помощи населению на место происшествия выехали два пожарных расчета Мартакертской пожарно-спасательной части.
Пожар был локализован в 05:05. По предварительным данным, сгорела школьная поленница, расположенная на первом этаже, 4 окна на втором этаже и задымлен коридор на первом этаже. В настоящее время ведутся работы по ликвидации пожара. Дело расследует инспекция пожарной и технической безопасности.