ԱԺ-ն Արմեն Սարգսյանից նոր դիմում չի ստացել. փետրվարի մեկից նախագահի պարտականությունները կկատարի Ալեն Սիմոնյանը 01/30/2022   19:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը դեռևս իր հրաժարականի դիմումը հետ չի վերցրել:
Եթե առաջիկա մեկ օրվա ընթացքում նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրաժարականի դիմումը հետ չվերցնի, նրա լիազորությունները կդադարեն։ «Փաստինֆո»-ին այս մասին հայտնեց ԱԺ նախագահի մամուլի խոսնակ Ծովինար Խաչատրյանը.
«Վաղը դիմումը հետ վերցնելու վերջնաժամկետն է, բայց ամեն դեպքում կսպասենք մինչև երեքշաբթի՝ 09.00-ը, դրանից հետո նախագահի պարտականություններն ավտոմատ կանցնեն Ալեն Սիմոնյանին»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ նախագահը հրաժարական էր տվել հունվարի 23-ին: ՀՀ Սահմանադրության համաձայն՝ հանրապետության նախագահի պաշտոնանկության, լիազորությունների կատարման անհնարինության, հրաժարականի կամ մահվան դեպքերում նախագահի պաշտոնը թափուր մնալուց ոչ շուտ, քան 25, և ոչ ուշ, քան 35 օր հետո անցկացվում է նախագահի արտահերթ ընտրություն:
Ըստ մամուլում շրջանառվող լուրերի՝ իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը մտադիր է առաջադրել Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանին, ընդդիմությունը դեռս թեկնածու չի առաջադրել:
09:36 29/01/2022  |  ՄամուլԱրմեն Սարգսյանի աշխատակազմն էլ է տարակուսած․ հեռացող մարդն իրեն այդքան ակտիվ չի պահի, նա ինչ-որ պլաններ ունի․ «Հրապարակ»
21:56 26/01/2022  |  ՔաղաքականԿիսանախագահական կառավարմանն անցնելը Փաշինյանի որոշելիքը չէ. ՀՀ իշխանությունները կանեն այնպես՝ ինչպես կորոշի ՌԴ-ն. Կարեն Քոչարյան (տեսանյութ)
21:22 25/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՄի խոսքով, շտապ ստորագրություն դնող անձ է հարկավոր․ Դանիելյան
19:26 25/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՓորձ է կատարվում հանրության ուշադրությունը կրկին շեղել կեղծ օրակարգով. Նախագահի աշխատակազմի արձագանքը
20:09 24/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն Արմեն Սարգսյանի հրաժարականի մասին իմացել է դրա հրապարակայնացումից ժամեր առաջ

Нового заявления от Армена Саркисяна не поступало: с 1 февраля обязанности президента будет исполнять Ален Симонян 01/31/2022   00:02  |  Лента новостей
Армен Саркисян пока не отзывал заявление об отставке с поста президента Армении. Если в течение одного дня президент Армен Саркисян не заберет обратно прошение, то его полномочия будут прекращены. Об этом “ФактИнфо” в воскресенье сообщила пресс-секретарь НС Цовинар Хачатрян.
Она напомнила, что предусмотренный для отзыва заявления срок истекает 31 января. ”Дождемся понедельника, 09:00. После этого обязнаности президента автоматически перейдут к Алену Симоняну”, - сказала она.
Напомним, Армен Саркисян подал заявление об отставке 23-го января. Согласно Конституции РА,  внеочередные выборы президента проводятся не ранее чем через 25 и не позднее чем через 35 дней после открытия вакансии на должность президента в случаях отрешения от должности, невозможности исполнения полномочий, отставки или смерти президента Республики.
14:10 25/01/2022  |  Лента новостейПрокуратура Армении направила публикацию издания “Hetq” о гражданстве Армена Саркисяна в СНБ
13:05 25/01/2022  |  Лента новостей“Знал и молчал"’: депутат назвала Никола Пашиняна соучастником в истории с гражданством Армена Саркисяна