Կիրակի 06 / 11 / 2023
Փորձ է կատարվում հանրության ուշադրությունը կրկին շեղել կեղծ օրակարգով. Նախագահի աշխատակազմի արձագանքը 01/25/2022   19:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահի հրաժարականի հայտարարությամբ Արմեն Սարգսյանը հանրության ուշադրությունը հրավիրեց պետության առջև ծառացած իրական խնդիրների և մարտահրավերների վրա, բնութագրելով երկրում ստեղծված իրավիճակը որպես համազգային ճգնաժամ: Այս մասին ասվում է Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տարածած հայտարարության մեջ։
«Ցավոք, «Հետք»-ի և նմանատիպ հրապարակումներով փորձ է կատարվում հանրության ուշադրությունը կրկին շեղել կեղծ օրակարգով: Ուստի մեկ անգամ ևս վերահաստատում ենք, որ պահի գնահատականը և նախագահի հրաժարականի բուն պատճառները հստակ և ամբողջական ներկայացված են հրաժարականի հայտարարության տեքստում»,- նշվում է հայտարարության մեջ:
20:09 24/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն Արմեն Սարգսյանի հրաժարականի մասին իմացել է դրա հրապարակայնացումից ժամեր առաջ
19:49 24/01/2022  |  ՔաղաքականՂազախստանում Արմեն Սարգսյանի նկատմամբ քրեական գործեր կարող են հարուցվել. Ա. Սարգսյանն իրեն ապահով կարող է զգալ Մեծ Բրիտանիայի քաղաքացիության փաստաթղթով
19:39 24/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Սարգսյանի ստերի բուրգը փլվեց. նախագահը ստիպված է հրաժարական տվել. «Հետք»
18:57 24/01/2022  |  ՔաղաքականՀայաստանն անցնում է կառավարման կիսանախագահական համակարգի. Արմեն Սարգսյանը փոփոխությունների սկիզբ դրեց. քաղտեխնոլոգ
23:28 23/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սահմանադրական փոփոխությունների ստարտը տրված է». Քոչարյան
22:31 23/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք է լինել զգոն, սթափ ու շրջահայաց. դրված է Հայկական պետականության գոյության հարցը. Ղազինյան
21:54 23/01/2022  |  ՔաղաքականԻ՞նչ հնարավոր փաստաթուղթ է պատրաստվում, որի տակ չի ցանկանում ստորագրություն դնել Արմեն Սարգսյանը․ Դանիելյան

В аппарате президента Армении отреагировали на резонансную публикацию в СМИ о гражданстве Армена Саркисяна 01/26/2022   09:35  |  Лента новостей
В аппарате президента Армении отреагировали на публикацию издания Hetq.am о гражданстве Армена Саркисяна.
В заявлении аппарата президента РА отмечается, что прошением об отставке с поста президента Армен Саркисян привлек внимание общественности к реальным проблемам и вызовам, стоящим перед государством, охарактеризовав сложившуюся в стране ситуацию как общенациональный кризис.
"К сожалению, статьей в Hetq и другими аналогичными публикациями предпринимается попытка вновь отвлечь внимание общественности ложной повесткой. Следовательно, еще раз подтверждаем, что оценка текущего момента и реальные причины отставки президента четко и в полном объеме представлены в тексте заявления об отставке", - говорится в комментарии.