Հայ խաղաղապահների ստորաբաժանման հիմնական խնդիրներից մեկն է ահաբեկիչների կողմից տեղական ջրառի թունավորումը թույլ չտալը 01/12/2022   14:57  |  Միջազգային լրահոս
Ալմաթիում Հայաստանի խաղաղապահների ստորաբաժանման հիմնական խնդիրներից մեկն է ահաբեկիչների կողմից տեղական ջրառի թունավորումը թույլ չտալը:
Ինչպես տեղեկացնում է ՏԱՍՍ գործակալությունը, այս մասին լրագրողներին հայտնել է Հայաստանի Հանրապետության խաղաղապահ ստորաբաժանման հրամանատար մայոր Հայրապետ Մկրտչյանը:
«Հիմնական խնդիրներից մեկը «Բարեկամություն» ջրառի թունավորումը թույլ չտալն էր», - հայտնել է նա:
Մկրտչյանի խոսքով ՝ ջրառը ռազմավարական օբյեկտ է, եւ դրա վարակվելու տեսական սպառնալիք է եղել: Հայաստանի խաղաղապահներն Ալմաթիում զբաղվում են ոչ միայն «Բարեկամություն» ջրառի պահպանությամբ, այլև ապահովում են խոշորագույն հացի արտադրամասերից մեկի անվտանգությունը:
12:47 12/01/2022  |  Միջազգային լրահոսՂազախստանում անկարգությունների պատճառով բիզնեսը ավելի քան 240 մլն դոլար է կորցրել
11:04 12/01/2022  |  Միջազգային լրահոսՂազախստանում ՀԱՊԿ խաղաղապահները ևս 5 օբյեկտ վերցրել են իրենց վերահսկողության տակ
11:01 12/01/2022  |  Միջազգային լրահոսՂազախստանում անկարգությունների հետևանքով 50-ից ավել վարչական շենքեր են վնասվել
10:48 12/01/2022  |  Միջազգային լրահոսՂազախստանում այսօր 22 չվերթ է չեղարկվել
10:44 12/01/2022  |  Միջազգային լրահոսԱլմաթիում հայ խաղաղապահների մասնակցությամբ տեսանյութ է հրապարակվել. Նրանց մի մասը պահպանում է ջրանցքի պոմպակայանը

Основной задачей миротворцев из Армении в Алма-Ате было недопущение отравления водопровода 01/12/2022 16:49 | Лента новостей
Одной из основных задач подразделения миротворцев из Армении в Алма-Ате стало недопущение отравления террористами местного водопровода. Об этом, как передает ТАСС, журналистам сообщил в среду командир миротворческого подразделения от республики майор Айрапет Мкртчян.
По словам военного, водозабор является стратегическим объектом и существовала теоретическая угроза его заражения.
Миротворцы из Армении в Алма-Ате занимаются охраной не только водозабора "Дружба", но и обеспечивают безопасность одного из крупнейших хлебозаводов.