ՊՆ փոխնախարարը հաստատում է՝ Վաղարշակ Հարությունյանը ստորագրել է Գորիս-Կապան ավտոճանապարհի 21 կմ-ը թշնամուն հանձնելու փաստաթուղթը 01/11/2022   13:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՊՆ փոխնախարար Արման Սարգսյանը հաստատում է՝ ՊՆ նախկին նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը ստորագրել է Գորիս-Կապան ավտոճանապարհի 21 կմ-անոց հատվածը թշնամուն հանձնելու վերաբերյալ փաստաթուղթը:
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ Գորիս-Կապան ճանապարհի 21 կմ-անոց հատվածը թշնամուն է հանձնվել գրավոր հուշագրի հիման վրա, որը ստորագրել է ՊՆ նախկին նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը:
Լրագրողի հարցին՝ հերքո՞ւմ, թե՝ հաստատում է Մանուկյանի հայտարարությունը, ՊՆ փոխնախարարն ասաց.
«Որևէ մեկը չի հերքում, պարոն Մանուկյանն էլ հստակ ասում է»:
13:29 11/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍ100 հայ զինծառայողի բացակայությունը որևէ փոփոխություն չի ենթադրի ՀՀ սահմանին՝ լարվածության առումով.Արման Սարգսյան
09:43 11/01/2022  |  ՄամուլՀարությունյանի նշանակումը ծաղրուծանակի թեմա է դարձել. «Փաստ»
17:24 05/01/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՎաղարշակ Հարությունյանը նշանակվել է Ռուսաստանում ՀՀ դեսպան
16:33 09/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊՆ փոխնախարարը հերքում է Մոսկվայից սահմանազատման ու սահմանագծման համար հատուկ խումբ ժամանելու մասին լուրերը
16:06 09/12/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊՆ փոխնախարարը վստահեցնում է՝ ամեն ինչ անելու են մինչև տարեվերջ առաջնագծի կահավորումն ավարտելու համար
12:07 30/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊՆ փոխնախարարն անպատասխան թողեց Իշխանասարից ադրբեջանի հետ քաշվելու մասին հարցերը
11:30 30/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՕՊ զորքերն իրավասու են Հայաստանի անվտանգությանը սպառնալու դեպքում ոչնչացնել օդանավը կամ այլ թռչող սարք.ՊՆ փոխնախարար

Замглавы Минобороны РА подтверждает: Вагаршак Арутюнян подписал документ о сдаче 21-километрового участка дороги Горис-Капан врагу 01/11/2022   14:02  |  Лента новостей
Заместитель министра обороны Армении Арман Саркисян подтвердил, что бывший экс-глава МО Вагаршак Арутюнян подписал документ о сдаче 21-километрового участка автотрассы Горис-Капан врагу.
Депутат парламента РА от фракции “Армения” Гегам Манукян ранее заявил, что 21-килоеметровый участок дороги Горис-Капан был сдан врагу на основании  меморандума, который был подписан бывшим министром обороны Вагаршаком Арутюняном.
В ответ на вопрос журналиста, опровергает или подтверждает заявление Манукяна замглавы МО отметил: “Никто не опровергает, г-н Манукян тоже ясно говорит”.