Ադրբեջանը փորձում է փակուղի մտցնել տարածաշրջանային կոմունիկացիաների բացման հարցը. Նիկոլ Փաշինյան 12/14/2021   20:28  |  Քաղաքական
Ադրբեջանը փորձում է փակուղի մտցնել տարածաշրջանային կոմունիկացիաների բացման հարցը: Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը.
«Ադրբեջանի նախագահի փորձերը տարածաշրջանային կոմունիկացիաների բացումը զուգահեռել Լաչինի միջանցքի հետ՝ որեւէ աղերս չունի մինչ օրս այդ թեմայով տեղի ունեցած քննարկումների, ստորագրված հայտարարությունների հետ և անընդունելի է Հայաստանի համար։ Այս դիրքորոշումը հստակ կարտահայտեմ այսօր նախատեսված եռակողմ հանդիպման ընթացքում», - գրել է նա։

Азербайджан пытается завести в тупик вопрос открытия региональных коммуникаций - Пашинян 12/14/2021 20:44 | Политика
Азербайджан пытается завести в тупик вопрос открытия региональных коммуникаций, заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
"Попытки президента Азербайджана провести параллели между открытием региональных коммуникаций и Лачинским коридором не имеют никакой связи с имеющимися на сегодняшний день обсуждениями по этой теме, подписанными заявлениями и неприемлемы для Армении. Эту позицию я четко сформулирую в ходе запланированной на сегодня трехсторонней встречи", - написал Пашинян на своей странице в Facebook.