Փաշինյանը Պապիկյանին հանձնարարեց Շոյգուի հետ ճշգրտել սահմանագծման ու սահմանազատման վերաբերյալ ՌԴ առաջարկները 11/18/2021   11:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
2021թ.-ի մայիսից ի վեր Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանների միջև սահմանագծման և սահմանազատման վերաբերյալ 3 առաջարկ է հնչել ՌԴ-ի կողմից, որոնք մեզ համար ընդունելի են։ Կառավարության նիստի մեկնարկին այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Վերջինս նշեց, որ Ռուսաստանի առաջարկություններն իրենց համար ընդունելի են և պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանին հորդորեց ՌԴ պաշտպանության նախարարի հետ ճշգրտել մանրամասները, որ փորձեն իրագործել Ռուսաստանի ներկայացրած առաջարկները։
11:12 18/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎատ չի՞ զգում դրանից, թե թքած ունի, հանուն իր քաղաքական մանիպուլյացիաների պատրաստ է մանրադրամ դարձնել ողբերգական ճակատագրի արժանացած զինվորներին. Փաշոյանը՝ Փաշինյանին
10:10 18/11/2021  |  ՄամուլԿգնա՞ն արտաքին քաղաքականության վեկտորի փոփոխության. «Փաստ»
23:55 17/11/2021  |  ՎերլուծություններԻմքայլական բացահայտում՝ փաստորեն, մե՞նք պիտի պաշտպանենք մեր սահմանները
21:29 17/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Էն «Կոշ»-ի գիշերային ծեծիդ քննությունից ի՞նչ նորություն կա»․ Արսեն Բաբայանը՝ Փաշինյանին
18:51 17/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը հաբրգել է. Ադրբեջանը կոկորդից բռնել է, մի պատասխան չի կարողանում տալ, մեր գերիներին է սպառնում. Վարդանյան
18:12 17/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը պնդեց Գորիս-Կապան ավտոճանապարհի խնդրո առարկա հատվածը ՀՀ տարածքում չի գտնվում
17:54 17/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀակառուսական հիստերիկ զեղումներով են Ձեր թիմի անդամները հանդես գալիս՝ Ձեր հրահանգով են, թե ինքնագործունեություն է. Մամիջանյանը՝ Փաշինյանին (տեսանյութ)
17:46 17/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր նպատակը խաղաղության պամանագրի ստորագրումն է, որին պետք է նախորդի խաղաղության պայմանագրի տեքստի համաձայնեցումը.Նիկոլ Փաշինյան
17:43 17/11/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵս ամենևին վատ չեմ զգացել ինձ քրեկատարողական հիմնարկներում. Վիճաբանություն խորհրդարանում

Пашинян поручил Папикяну уточнить с Шойгу предложения РФ по делимитации и демаркации границы 11/18/2021   11:50  |  Лента новостей
Минобороны Российской Федерации 17 ноября выступило с предложениями по подготовительному этапу делимитации и демаркации границ между Арменией и Азербайджаном. Об этом заявил Никол Пашинян на заседании правительства Армении.
"Вчера в ходе правительственного часа в парламенте, отвечая на вопросы, я заявил, что с мая 2021 года от России прозвучали три предложения по проведению делимитации и демаркации границ между Арменией и Азербайджаном. По сути, все три предложения для нас приемлемы и продолжают оставаться приемлемыми. После моих вчерашних заявленийМинобороны РФ выступило с предложениями по подготовительному этапу демаркации и делимитации. И я хочу еще раз переподтвердить, что эти предложения для нас приемлемы", - сказал Пашинян.
Премьер Армении поручил министру обороны Сурену Папикяну уточнить со своим российским коллегой детали, чтобы попытаться реализовать представленные Россией предложения.