ՊՆ-ն հաստատում է․ Ադրբեջանցիները կրակել են Վերին Շորժայի ուղղությամբ 11/13/2021   18:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հաղորդում է, որ նոյեմբերի 13-ին, ժամը 12։10-ի սահմաններում, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի Գեղարքունիքի մարզի, մասնավորապես՝ Վերին Շորժայի ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ։ Պատասխան գործողություններով հակառակորդի կրակը լռեցվել է։ Հայկական կողմից տուժածներ չկան։
15:44 27/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄերոնք եռագույնը կանգնեցրին, երկու ժամ անց ադրբեջանցիները իրենց դրոշը դրեցին․ Էս քանի օր է ավտոներով ձմեռվա պաշար են բերում․ Վերին Շորժայի ղեկավար
18:48 23/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎերին շորժայում՝ թշնամուց 400 մետր հեռավորության վրա, բնակիչները աշնանացան են սկսել
21:57 30/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎերին Շորժայում մարդկանց անմիջապես վերևում ադրբեջանական մարտական դիրքն է. ՄԻՊ
16:14 06/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎերին Շորժայում կրակոցներ էին, գյուղացիները՝ ադրբեջանական կողմից 500 մետր հեռավորության վրա պատրաստվում են ցորեն ցանել
14:25 06/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎերին Շորժայի հատվածում ադրբեջանցի զինծառայողները փոխհրաձգություն են հրահրել. հայկական կողմն ունի մեկ, ադրբեջանցիները՝ երկու վիրավոր զինծառայող

Азербайджанские ВС открыли огонь по армянским позициям в Гегаркунике - Минобороны Армении 11/13/2021   21:52  |  Лента новостей
Азербайджанские ВС сегодня открыли огонь по армянским позициям, расположенным в Гегаркуникской области Армении. Об этом сообщает Министерство обороны Армении.
"13 ноября, приблизительно в 12:10, подразделения ВС Азербайджана открыли огонь в направлении армянских позиций, расположенных на участке Верин Шоржа Гегаркуникской области. Ответными действиями огонь противника был подавлен. Пострадавших с армянской стороны нет", - говорится в заявлении оборонного ведомства Армении.