Քանաքեռում տեղի ունեցած կրակոցների հետևանքով հրազենային վիրավորում է ստացել նաև Արտուշ Սիմոնյանի որդին 11/11/2021   12:16  |  Քրեական խրոնիկոն
ԱԺ նախկին պատգամավոր Արտուշ Սիմոնյանի որդին Քանաքեռում տեղի ունեցած կրակոցների հետևանքով հրազենային վիրավորում է ստացել՝ որովային շրջանում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ ժամը 02.40-ի սահմաններում կրակոցներ են հնչել Արտուշ Սիմոնյանի տանը, որի հետեւանքով 4 անձ սպանվել է, նրանց թվում՝ քրեական հեղինակություն համարվող Քանաքեռցի Տույը, նախկին պատգամավոր Արտուշ Սիմոնյանը։
Եւս 4 անձ հրազենային վնասվածքներով գտնվում է հիվանդանոցում։
Ոստիկանությունը հայտնել է, որ դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել է 45 պարկուճ և գնդակ, 4 ատրճանակ, 2 ինքնաձիգ՝ փամփուշտներով։
Մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների համաձայն՝ սպանության մեջ կասկածվողներից մեկը հենց Արտուշ Սիմոնյանի որդիներից մեկն է։
ՀՀ ՔԿ-ից «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 6-րդ կետերի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով՝ շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով երկու և ավելի անձանց սպանության և ապօրինի կերպով զենք պահելու համար։ ՔԿ-ից հաստատեցին, որ դեպքը տեղի է ունեցել Սիմոնյանի տանը, ինչպես նաև հայտնեցին, որ որովայնի շրջանում հրազենային վիրավորում է ստացել նաև Արտուշ Սիմոնյանի որդին։
18:25 11/09/2020  |  Քրեական խրոնիկոն«Օրենքով գող» Անդրանիկ Սողոյանին՝ «Զապին» կալանավորելու մասին որոշումը բողոքարկվել է

В результате ночной перестрелки в Ереване ранен сын экс-депутата парламента Армении 11/11/2021   12:38  |  Криминальная хроника
Сын бывшего депутата парламента Армении Артуша Симоняна получил огнестрельное ранение в живот в результате перестрелки в ереванском районе Канакер. Об этом “ФактИнфо” сообщили в Следственном комитете.
Напомним, сегодня поздно ночью раздалась стрельба в доме Артуша Симоняна, в результате которой были убиты 4 человека, в том числе криминальный авторитет “Канакерци Туй” и экс-депутат Артуш Симонян.
Еще четверо с огнестрельными ранениями находятся в больнице.
Как ранее сообщила Полиция, при осмотре места происшествия обнаружены 45 гильз и пуль, 4 пистолета, 2 автомата с патронами.
Согласно муссируемой в прессе информации, в убийстве подозревается один из сыновей Артуша Симоняна.
Как сообщили “ФактИнфо” в СК, по данному факту возбуждено уголовное дело по пунктам 1 и 6 части 2 статьи 104(убийство двух или более лиц, совершенное способом, опасным для жизни многих людей) и части 1 статьи 235(незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств)УК Армении. В СК подтвердили, что инцидент произошел в доме Симоняна. В ведомстве также сообщили, что огнестрельное ранение в живот получил также сын Артуша Симоняна.