Չորս սպանված, չորս վիրավոր. Ոստիկանությունը նոր մանրամասներ է հրապարակել 11/11/2021   10:37  |  Քրեական խրոնիկոն
Նոյեմբերի 11-ին, ժամը 02.45-ին, ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգած քաղաքացին հայտնել է, որ Քանաքեռի 16-րդ փողոցի տներից մեկում մարդ է վիրավորվել։ Անմիջապես դեպքի վայր են մեկնել ոստիկանության ծառայողներ:Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Ժամը 03.55-ին ահազանգեր են ստացվել հիվանդանոցներից. հրազենային վնասվածքներով բուժօգնության էին տեղափոխվել 6 տղամարդ։
Մեկնել է օպերատիվ-քննչական խումբ։ Դեպքի վայրում հայտնաբերվել են 42-ամյա Ա. Ղ.-ի և 37-ամյա Ա. Խ.-ի դիակները՝ հրազենային վնասվածքներով։ Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել են 45 պարկուճ և գնդակներ, 4 ատրճանակ, 2 ինքնաձիգ՝ փամփուշտներով։
Նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ։
Հիվանդանոց տեղափոխված տղամարդկանցից 38-ամյա Ա. Բ.-ն և 61-ամյա Ա. Ս.-ն մահացել են։
16:37 31/10/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԵրևանում 51-ամյա ամուսինը խեղդամահ է արել 46-ամյա կնոջը, ապա ինքնավնասել իրեն
21:00 27/10/2021  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանի ազգային հերոսը մարդասպան է. նրան դատապարտել են 10 տարվա ազատազրկման
21:38 11/10/2021  |  Միջազգային լրահոսՎրաստանում Մեծ Բրիտանիայի 28-ամյա քաղաքացի է սպանվել
20:30 20/09/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԱրագածոտնում տղամարդը սպանել է 84-ամյա մորը՝ իմանալով, որ նա տարիներ առաջ հարաբերություններ է ունեցել օտար տղամարդու հետ
16:18 19/09/2021  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանցի կնոջը սպանած Թուրքիայի բնակիչը ինքնասպան է եղել
19:07 19/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄարտական հենակետում երեք զինծառայողի սպանության գործով կա կասկածյալների շրջանակ. Չի բացառվում, որ հենց այսօր լինի ձերբակալություն

4 убитых и 4 раненых: Полиция Армении сообщила новые подробности ночной перестрелки в Ереване 11/11/2021   10:59  |  Криминальная хроника
Полиция Армении сообщила новые подробности инцидента с убийством 4 человек в Ереване.
Как проинформировали в ведомстве, 11 ноября в 02:45 в центр оперативного управления полиции поступил звонок от гражданина, который сообщил, что в одном из домов на 16-ой улице в ереванском районе Канакер, ранили человека. На место происшествия немедленно отправились сотрудники полиции.
В 03:55 из больниц поступила информация о том, что к ним с огнестрельными ранениями доставлены 6 человек. Туда выдвинулась оперативно-следственная группа. На месте происшествия были обнаружены тела 42-летнего А.К. и 37-летнего А.Х. с огнестрельными ранениями. При осмотре места происшествия обнаружены 45 гильз и пуль, 4 пистолета, 2 автомата с патронами.
Назначена судебно-медицинская экспертиза. Двое из доставленных в больницу мужчин – 38-летний А.Б. и 61-летний А.С. скончались. Ведется следствие.
Ранее сайт shamshyan.com сообщил, что в результате инцидента были убиты криминальный авторитет "Канакерци Туй" и еще трое человек.Четыре человека, в том числе криминальный авторитет "Канакерци Туй", убиты в ходе ночной разборки в Ереване - СМИ