Թաթուլ Կրպեյանի դուստրը՝ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր 11/03/2021   14:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր կդառնա Արցախի ազգային հերոս Թաթուլ Կրպեյանի դուստրը՝ Ասպրամ Կրպեյանը:
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը հաստատեց, որ Ասպրամ Կրպեյանը վերցնելու է իր պատգամավորական մանդատը.
«Ասպրամ Կրպեյանը վերցնելու է մանդատը, ընթացակարգով հիմա պետք է Առուշ Առուշանյանի հրաժարականի մասին փաստաթուղթ լինի, որից հետո ԿԸՀ-ն կգրանցի հաջորդ թեկնածուին՝ Ասպրամ Կրպեյանին»,-ասաց Մինասյանը:
Նշենք, որ Ասպրամ Կրպեյանը մասնագիտությամբ իրավաբան է։
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 22-ին «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Դավիթ Սեդրակյանը մանդատը վայր դնելու դիմում էր ներկայացրել: Դաշինքի ցուցակում Դավիթ Սեդրակյանին հաջորդում էր Գորիսի քաղաքապետ Առուշ Առուշանյանը, որը հայտարարել է պատգամավորական մանդատից հրաժարվելու և իր գործունեությունը է Գորիսի քաղաքապետի պաշտոնում շարունակելու մասին:

Дочь Татула Крпеяна станет депутатом парламента РА от блока “Армения” 11/03/2021   15:27  |  Лента новостей
Депутатом парламента РА от блока “Армения” станет Аспрам Крпеян, дочь Национального героя Арцаха Татула Крпеяна.
Секретарь парламентской фракции “Армения” Арцвик Минасян в беседе с “ФактИнфо” подтвердил, что Аспрам Крпеян возьмет депутатский мандат.
“Аспрам Крпеян возьмет мандат. В соответствии с процедурой должно последовать заявление Аруша Арушаняна об отставке, после чего ЦИК зарегистрирует следующего кандидата – Аспрам Крпеян”, - сказал Минасян.
По специальности Аспрам Крпеян - юрист.
Напомним, 22 октября депутат от фракции “Армения” Давид Седракян представил заявление об отказе от мандата. Следующим за Давидом Седракяном в списке блока шел мэр Гориса Аруш Арушанян, который отказался от депутатского мандата и заявил о желании продолжить свою деятельность на посту градоначальника города.