Մարտական հենակետում միջադեպի հետևանքով ձեռքից և ոտքից վիրավորվել է 36-ամյա պահեստազորի սպան 09/14/2021   12:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 13-ին, ժամը 22:00-ի սահմաններում, ՀՀ հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական հենակետերից մեկում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով մեկ զինծառայող մահացել է, ևս մեկը վիրավոր է: Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ին հաստատեցին պաշտպանության նախարարությունից:
Վիրավորը 36-ամյա Լևոն Արմենի Սուքիասյանն է (ծնված 1985թ.)։ Վերջինս ևս պահեստազորի սերժանտ է։
ՊՆ-ի փոխանցմամբ՝ վիրավոր զինծառայողի  կյանքին վտանգ չի սպառնում։
«Կյանքին վտանգ չի սպառնում: Վիրավորվել է ձեռքից և ոտքից»,- հայտնեցին ՀՀ ՊՆ-ից։
Ավելի վաղ ՊՆ-ն հայտնել էր, որ նախնական տվյալներով` մարտական ծառայության կազմակերպման կանոնների խախտման հետևանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պահեստազորի սերժանտ, 1978թ. ծնված Մկրտիչ Սերյոժայի Հովակիմյանը:
22:54 28/08/2021  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Արցախում հակառակորդի կրակոցից հրազենային վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող
18:43 05/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎիրավոր զինվորների համար նախատեսված ոտքի պրոթեզների հերթական խմբաքանակն արդեն Հայաստանում է
14:32 13/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ձայն հայրենեացի» ներկայացուցիցչները հանդիպում են պատերազմում վիրավորված զինվորների հետ
11:15 10/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄեկնարկում է պատերազմի հետևանքով վիրավոր անձանց միանվագ 500,000 դրամ օժանդակության տրամադրման ծրագիրը
12:58 03/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղս իմացան ու կրակեցին, սնարյադը երեք մետրի վրա ընկավ. 19-ամյա հրետանավոր զինվորը երեք բարդ վիրահատության է ենթարկվել
22:45 18/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ունենք վիրավոր կանայք, ունենք զոհված կին զինծառայողներ․ Արծրուն Հովհաննիսյան

36-летний резервист получил ранение в результате инцидента на одном из боевых постов в Армении 09/14/2021   12:57  |  Лента новостей
Один военнослужащий погиб и еще один ранен в результате инцидента, произошедшего 13 сентября, примерно в 22:00,  на одном из боевых постов, расположенных на юго-востоке Армении. Информацию “ФактИнфо” подтвердили в министерстве обороны Армении.
Ранение получил 36-летний Левон Арменович Сукиасян(1985 г.р.). Он тоже сержант запаса.
Как сообщили в Минобороны, жизнь раненого военнослужащего вне опасности. “Он получил ранение в ногу и руку”, - уточнили в ведомстве.
Ранее Минобороны Армении сообщило, что 13 сентября, примерно в 22:00, на одном из боевых постов, расположенных на юго-востоке Армении, сержант-резервист Мкртыч Сережаевич Овакимян 1978 года рождения получил смертельное огнестрельное ранение, по предварительным данным, из-за нарушения правил несения боевого дежурства.