Թշնամու սադրանքի հետևանքով Երասխում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել կրտսեր սերժանտը 09/01/2021   14:50  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Սեպտեմբերի 1-ին, ժամը 11։10-ի սահմաններում, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները հերթական անգամ սադրանքի են դիմել։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն։
«Սեպտեմբերի 1-ին, ժամը 11։10-ի սահմաններում, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները հերթական անգամ սադրանքի են դիմել, հրաձգային զինատեսակներից և դիպուկահար հրացաններից կրակ բացելով հայ-ադրբեջանական սահմանի Արարատի մարզի, մասնավորապես՝ Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ՊՆ N զորամասի պայմանագրային զինծառայող, 1982 թ. ծնված, կրտսեր սերժանտ Գեղամ Լյովայի Սահակյանը։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Գեղամ Սահակյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Պաշտպանության նախարարությունը խստիվ դատապարտում է ադրբեջանական կողմի գործողությունները և նախազգուշացնում, որ դրանք անպատասխան չեն մնա։ Իրադրության սրման ամբողջ պատասխանատվությունն ընկնում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վրա»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։
19:12 31/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ զինվորներն անհետանում են, իսկ ՊՆ-ն պաշտոնական որեւէ պարզաբանում չի տալիս
18:28 31/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵռամսյա հավաքների մասնակիցները տեղակայվել են նախատեսված շրջաններում. ՊՆ
20:59 30/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵռամսյա հավաքների մասնակից պահեստազորայինների հետ անցկացվել է կրակային պատրաստության պարապմունք
10:30 29/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական կողմը կրակ է բացել Սոթքի ուղղությամբ. ՊՆ
20:40 27/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրշակ Կարապետյանն Ղազախստանի դեսպանին ներկայացրել է ՀՀ շուրջ ձևավորված անվտանգային միջավայրը
16:13 27/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊՆ-ում քննարկվել են ՀԱՊԿ անդամ պետությունների ռազմական անվտանգության և ՀԱՊԿ ռազմական բաղադրիչի հետագա զարգացման վերաբերյալ հարցերը
13:45 27/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊՆ-ն այսօր էլ պատրաստ է սպաազինության մեջ տեղական ԱԹՍ-ներ ներգրավել. ԲՏԱ նախարար

Армянский военнослужащий погиб в Ерасхе в результате обстрела с азербайджанской стороны 09/01/2021 15:06 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Армянский военнослужащий погиб в результате обстрела с азербайджанской стороны, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
“1 сентября около 11:10 подразделения азербайджанских вооруженных сил в очередной раз прибегли к провокации, открыв огонь из стрелкового оружия и снайперских винтовок по армянским позициям, размещенным в Араратской области, в частности на ерасхском участке армяно-азербайджанской границы. В результате смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий-контрактник N-ской воинской части Минобороны РА младший сержант Гегам Леваевич Саакян, 1982 года рождения”, - говорится в сообщении.
Министерство обороны Армении разделяет тяжелую горечь утраты и выражает поддержку членам семьи Гегама Саакяна, его родственникам и сослуживцам.
“Минобороны Армении решительно осуждает действия азербайджанской стороны и предупреждает, что они не останутся без ответа. Вся ответственность за обострение ситуации ложится на военно-политическое руководство Азербайджана”, - отмечается в сообщении.