«Պատիվ ունեմ»-ում չկան մարդիկ, որ դեմ են քվեարկում Իշխան Սաղաթելյանին. Արթուր Վանեցյան 08/05/2021   15:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Պատիվ ունեմ» խմբակցությունում չկան մարդիկ, որոնք դեմ են քվեարկում Իշխան Սաղաթելյանին կամ անվավեր են սարքում քվեաթերթիկը։ Լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ այս մասին ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը։
«Հուսով եմ՝ նման մարդիկ չկան նաև «Հայաստան» խմբակցությունում։ ԱԺ երրորդ փոխնախագահ ընտրելու և ԱԺ-ն ձևավորելու պարտականությունն իշխանությունների բեռն է։ Իրենք հայտարարում են, որ ուզում են ԱԺ-ն ձևավորվի և անցնի բնականոն աշխատանքի, թող ապահովեն ընտրությունը։ Մենք և «Հայաստան» խմբակցությունը ողջ կազմով երկու անգամ անընդմեջ ընտրել ենք Իշխան Սաղաթելյանին որպես ԱԺ փոխնախագահ»,-ասաց Արթուր Վանեցյանը։
09:49 05/08/2021  |  ՄամուլՎանեցյանի հայտարարությունների հիման վրա նյութեր են նախապատրաստվում. «Փաստ»
12:19 02/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր հիմնական նպատակն այս ապաշնորհ, ազգադավ իշխանություններին հեռացնելն է. ԱԺ-ն դրան հասնելու համար լրացուցիչ հարթակ է. Վանեցյան
12:03 02/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀամաձայն ենք ընդդիմադիր գործընկերների հետ և գործելու ենք միասնական. Արթուր Վանեցյան

Во фракции “Честь имею” нет ни одного человека, который проголосовал против Ишхана Сагателяна - Ванецян 08/05/2021   15:36  |  Лента новостей
Среди представителей фракции “Честь имею” нет ни одного человека, который проголосовал против кандидатуры Ишхана Сагателяна или подпортил бюллетень. Об этом в беседе с журналистами заявил глава фракции “Честь имею” Артур Ванецян.
“Надеюсь, таких нет и среди представителей фракции “Армения”. Выборы третьего вице-спикера и формирование НС – это бремя властей. Они заявляют, что они хотят сформировать НС и приступить к нормальной работе, пусть обеспечат выборы. Мы и фракция “Армения” в полном составе дважды подряд выбирали Ишхана Сагателяна на пост вице-спикера НС”, - сказал Артур Ванецян.