«Հայաստան» խմբակցությունը երրորդ անգամ առաջադրեց Իշխան Սաղաթելյանի թեկնածությանը 08/05/2021   15:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայաստան» խմբակցությունը երրորդ անգամ ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում առաջադրեց Իշխան Սաղաթելյանի թեկնածությանը: Այս մասին հայտարարեց խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը:
Նշենք, որ արդեն երկրորդ անգամ խորհրդարանը չի կարողանում ընտրել ԱԺ ընդդիմադիր փոխխոսնակ:
Պաշտոնում առաջադրված միակ թեկնածուն Իշխան Սաղաթելյանն է:
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը առաջարկեց առկախել այդ հարցը և անցնել օրակարգային հաջորդ հարցին՝ հանձնաժողովների ձևավորմանը:
«Հայաստան» դաշինքի քարտուղար Արծվիկ Մինասյանն էլ ասաց, որ օրակարգային հարցերի քննարկման հերթականություն կա.
«Եթե մենք վճռականորեն տրամադրված ենք, որ այս հարցը լուծենք, նոր անցնենք առաջ, ապա ճիշտ է, որ հիմա շարունակենք ԱԺ փոխնախագահի քննարկման հարցը: Մենք վերահաստատում ենք մեր տեսակետը, ԱԺ փոխնախագահի մեր թեկնածուն նույնն է»,-ասաց Մինասյանը:
12:08 05/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխան Սաղաթելյանը չընտրվեց ԱԺ փոխնախագահ
12:21 03/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղեկություն ունեինք, որ իշխանությունները դեմ են ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում իմ առաջադրմանը. Իշխան Սաղաթելյան
10:23 03/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցություններն ԱԺ նախագահի ընտրության գործընթացը կվիճարկեն ՍԴ-ում
11:50 02/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրբ որ պետք լինի գալու ենք, երբ որ պետք լինի բոյկոտելու ենք, փորձելու ենք մեր օրակարգերը առաջ մղենք. Իշխան Սաղաթելյան

Оппозиция в третий раз выдвинула кандидатуру Ишхана Сагателяна на пост вице-спикера парламента Армении 08/05/2021   15:24  |  Лента новостей
Парламентская фракция “Армения” в третий раз выдвинула на пост вице-спикера НС кандидатуру Ишхана Сагателяна. Об этом сообщил глава фракции Сейран Оганян.
Отметим, что парламент дважды не избрал единственного кандидата от оппозиции Ишхана Сагателяна вице-спикером парламента Армении.
Спикер НС Ален Симонян предложил на время отложить в сторону вопрос и перейти к формированию комиссии.
В свою очередь секретарь фракции “Армения” Арцвик Минасян указал на очередность рассмотрения вопросов, включенных в повестку дня.
“Если мы решительно настроены решить этот вопрос, то будет правильно, если мы продолжим обсуждение по кандидатуре вице-спикера. Мы подтверждаем нашу точку зрения -   у нас тот же кандидат на пост вице-спикера”, - сказал Минасян.