Ձերբակալվել է Զանգեզուր պղնձամոլիբդենային կոմբինատի մեկ աշխատակից, իսկ իրավաբանը բերման է ենթարկվել. Հակոբյան 07/08/2021   14:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԱԾ-ի կողմից Զանգեզուր պղնձամոլիբդենային կոմբինատում խուզարկությունից հետո անհասկանալի հիմքերով ձերբակալվել է մեկ աշխատակից, ինչպես նաև բերման ենթարկվել կոմբինատի իրավաբանը՝ Արամ Օհանյանը։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցի ժամանակ այս մասին ասաց Սյունիքի նախկին մարզպետ, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Վահե Հակոբյանը՝ այս գործընթացը որակելով հերթական շոու։
Նրա փոխանցմամբ՝ խուզարկությունից հետո ոչ մի բան չեն հայտնաբերել. «Ենթադրում եմ, որ նրանց Երևան են տեղափոխում։ Բոլորի փաստաբաններն արդեն պատրաստ են, տեսնենք՝ ինչպես են զարգանում իրադարձությունները։ Սա քաղաքական հետապնդում, հաշվեհարդար է։ Ներկա իշխանությունները չեն մարսում, որ մերժվել են և մերժված են»,-ասաց Վահե Հակոբյանը։
Վերջինս նշեց, որ Սյունիքում հիմա 15-ից ավել քննչական խմբեր են աշխատում բոլոր իրավապահ մարմիններից՝ ՊԵԿ-ից, ԱԱԾ-ից, Ոստիկանությունից, ՔԿ-ից։
Հարցին՝ այս գործողությունները կթուլացնե՞ն Սյունիքը՝ հաշվի առնելով այնտեղ առկա անվտանգային խնդիրները, Վահե Հակոբյանը նկատեց՝ այս ամենը ոչ մի լավ բանի չի բերի և միանշանակ կթուլացնի Սյունիքը։
«Այսօր ադրբեջանական մամուլն ուրախացած անդրադառնում էր պղնձամոլիբդենային կոմբինատի խուզարկությանը։ Նրանց այսօրվա համար մեկ թեման կոմբինատն է։ Շատ արագ անդրադարձան այս ամենին»,-ասաց Վահե Հակոբյանը։
Նա վստահ է, որ կոմբինատի շուրջ ստեղծված այս գործընթացը չի կարող շարունակություն ունենալ. «Կոմբինատի հետո որևէ ընթացք իրավական դաշտում չի կարող լինել։ Կոմբինատն ինչպես աշխատել է պարզ ու թափանցիկ, այդպես էլ շարունակում է աշխատել»,-նշեց Վահե Հակոբյանը։
18:09 24/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԴատախազությունն իմպոտենտ մարմին է այսօր. Հակոբյան
11:54 20/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Անելանելի վիճակից իշխանությունները կարող են փորձել բախումների տանել. Վահե Հակոբյան
20:22 18/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Պատկերացնու՞մ եք, հիմա Նիկոլը ոնցա դողում, համոզված եմ, այս գիշերը բունկերում է անցկացնելու, այն էլ՝ «բրոնի ժիլետով». Վահե Հակոբյան
15:37 13/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿոռուպցիոն սխեմա՝ ճանապարհաշինության ոլորտում․ Վահե Հակոբյանի բացահայտումը
11:36 07/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Այս ընտրությունը մեր գոյության պատերազմն է, որովհետև պետք է փրկենք այն, ինչ մնացել է մեր պետականությունից. Վահե Հակոբյան
12:14 28/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԲոլորիս մաղթում եմ կամք ու իմաստնություն՝ չշեղվելու Առաջին Հանրապետության ակունքներում դրված սկզբունքներից. Վահե Հակոբյան

Экс-губернатор Сюника сообщил о задержании сотрудника Зангезурского медно-молибденового комбината 07/08/2021   16:11  |  Лента новостей
После проведенных Службой национальной безопасности обысков на Зангезурском медно-молибденовом комбинате по непонятным основаниям задержан один сотрудник. Об этом сообщила в беседе с “ФактИнфо” бывший губернатор Сюникской области Армении, член блока “Армения” Ваге Акопян.
Помимо этого, как проинформировал Акопян, подвергнут приводу юрист предприятия Арам Оганян.  Акопян расценивает происходящее как очередное шоу.
По его словам, в ходе обыска ничего не обнаружено. “Полагаю, их везут в Ереван. Все адвокаты готовы. Посмотрим, как будут развиваться события. Это политическое преследование, сведение счетов. Нынешняя власть никак не смириться с тем, что ее отвергли”, - сказал Ваге Акопян.
Он отметил, что в Сюнике в настоящее время работают более 15 следственных групп из всех правоохранительных органов – Комитета госдоходов, СНБ, Полиции, СК.
На вопрос, могут ли данные действия ослабить Сюник с учетом возникших там проблем с безопасностью, Акопян отметил, ничего хорошего все это не сулит и однозначно приведет к ослаблению области.
“Сегодня азербайджанская пресса радостно возвещала об обысках на медно-молибденовом комбинате. Для них это сегодня тема номер один. Они оперативно коснулись этих событий”, - сказал Ваге Акопян.
Акопян уверен, что разворачивающийся вокруг предприятия процесс не может иметь продолжения. “Какой-либо процесс с комбинатом не может протекать в правовой плоскости. Комбинат как работал открыто и прозрачно, так и продолжает работать”, - отметил Ваге Акопян.