Արմեն Չարչյանի վերաբերյալ քրեական գործը կքննի դատավոր Վահե Միսակյանը 07/07/2021   12:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Իզմիրլյան» ԲԿ տնօրեն, «Հայաստան» դաշինքի պատգամավորի թեկնածու Արմեն Չարչյանի վերաբերյալ քրեական գործը մակագրվել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Վահե Միսակյանին։ «Դատալեքս» համակարգի փոխանցմամբ՝ գործը դատարան մուտք է եղել հուլիսի 6-ին և նույն օրը մակագրվել դատավոր Վահե Միսակյանին։
Ձայնագրության հրապարակումից հետո հաշված ժամերի ընթացքում ՀՀ ՀՔԾ-ում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 154.2-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-դ կետի հատկանիշներով, որի շրջանակներում նախ բերման են ենթարկել Չարչյանին և տեղափոխել ՀՔԾ, ապա ձերբակալելու որոշում կայացրել։
Հունիսի 21-ին դատախազությունը հաղորդագրություն տարածեց՝ նշելով, որ ԿԸՀ-ն բավարարել է Արմեն Չարչյանի նկատմամբ հետապնդում իրականացնելու և նրան ազատությունից զրկելու համաձայնություն տալու վերաբերյալ միջնորդությունները։ ԿԸՀ համաձայնությունը ստանալուց հետո ՀՔԾ֊ն մեղադրանք է առաջադրել Արմեն Չարչյանին՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 154.2-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-դ կետի հատկանիշներով և նրա նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին միջնորդություն ներկայացրել դատարան։

Известно имя судьи, который рассмотрит уголовное дело в отношении известного врача Армена Чарчяна 07/07/2021   12:28  |  Лента новостей
Уголовное дело в отношении директора медцентра “Измирлян”, кандидата в депутаты от блока “Армения” Армена Чарчяна поступило на рассмотрение к судье суда общей юрисдикции Еревана Ваге Мисакяну. Как сообщается на портале судебной информационной системы “Даталекс”, дело поступило в суд 6 июля и в тот же день было зарегистрировано на имя судьи Ваге Мисакяна.
21 июня Прокуратура сообщила, что ЦИК удовлетворила ходатайства об осуществлении преследования в отношении Армена Чарчяна и лишении его свободы. В тот же день ему было предъявлено обвинение по пункту 2 части 4 статьи 154.2 УК Армении. Следователь ССС также обратился в суд с ходатайством о его аресте.
17:00 22/06/2021  |  Судебный репортажСуд рассматривает ходатайство об аресте директора ереванского медцентра “Измирлян” Армена Чарчяна