Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն իր ցավակցություններն է հղել Մոսկվայի և Համայն Ռուսիո Պատրիարքին 07/07/2021   15:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը ցավակցագիր է հղել Մոսկվայի և Համայն Ռուսիո Կիրիլ Պատրիարքին՝ հուլիսի 6-ին Կամչատկայում (Ռուսաստանի Դաշնություն) տեղի ունեցած ավիավթարի առիթով։
Նորին Սրբությունը Ռուսաստանի ողջ ժողովրդին, զոհվածների ընտանիքներին ու հարազատներին փոխանցել է Հայոց Եկեղեցու հոգևոր դասի և հայ ժողովրդի վշտակցությունը։
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հայցել է Բարձրյալ Տիրոջը երկնային օթևաններում խաղաղության մեջ հանգչեցնել ողբերգության հետևանքով զոհվածների հոգիները։
17:30 25/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց Հունգարիայից մի խումբ ուխտավորների
16:07 14/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց ՀՀ-ում Իտալիայի նորանշանակ դեսպանին
23:51 04/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎեհափառ Հայրապետն Արցախ է տարել Մայր Աթոռում պահվող մեր հավատի հայր Սուրբ Գրիգոր Լուսավորչի մասունքները
16:23 04/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն Արցախում է
08:31 26/05/2021  |  ՄամուլՊատերազմից 7 ամիս անց Կաթողիկոսը կգնա Արցախ. «Ժողովուրդ»
14:20 29/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱմենայն Հայոց Կաթողիկոսը մեկնեց Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ
21:43 18/04/2021  |  ՄեկնաբանությունԼավ ճանաչելով Ձեզ, կասկած անգամ չունեմ, որ շուտով այցելելու եք Արցախ՝ սեփական աչքերով ու ձեռքերով շոշափելու բոլոր «հորինված թեզերը». Միքայել Մինասյանը՝ Վեհափառին

Католикос всех армян выразил патриарху Московскому и всея Руси соболезнования в связи с трагедией на Камчатке 07/07/2021   17:00  |  Лента новостей
Его Святейшество Верховный Патриарх и Католикос всех армян Гарегин II в связи с авиакатастрофой, произошедшей 6 июля на Камчатке,  направил Патриарху Московскому и всея Руси Кириллу письмо с соболезнованиями. Об сообщили в пресс-канцелярии Первопрестольного Эчмиадзина.
Его Святейшество передал всему народу России, семьям и родным погибших соболезнования от Армянской Церкви и от армянского народа. Католикос Всех Армян просил Всевышнего упокоить с миром души тех, кто погиб в результате трагедии.
18:07 06/07/2021  |  Лента новостейПашинян выразил соболезнования Путину в связи с авиакатастрофой на Камчатке
16:17 06/07/2021  |  Чрезвычайное просшествиеСледственный комитет РФ назвал основные версии катастрофы Ан-26 на Камчатке
11:49 06/07/2021  |  Чрезвычайное просшествиеСамолет Ан-26, предположительно, упал в море на Камчатке
09:28 06/07/2021  |  Чрезвычайное просшествиеСамолет с более 20 пассажирами на борту перестал выходить на связь на Камчатке
13:34 23/04/2021  |  Чрезвычайное просшествиеСамолет потерпел крушение в России: погибли два человека
09:36 26/05/2020  |  Чрезвычайное просшествиеЧетыре человека погибли при крушении Ми-8 на Чукотке
09:59 20/05/2020  |  Чрезвычайное просшествиеТри человека погибли при крушении военного вертолета в Подмосковье
09:09 24/12/2019  |  Чрезвычайное просшествиеВ России разбился истребитель Су-57
14:06 03/10/2019  |  Лента новостейСамолет "Сухой Суперджет" выкатился за пределы полосы при посадке на Чукотке
15:08 06/09/2019  |  Чрезвычайное просшествиеДва истребителя-бомбардировщика Су-34 столкнулись в небе над Липецкой областью