Հետամուտ է լինելու հայրենադավ իշխանության հեռացման պայքարին. ՀՅԴ Գերագույն ժողով 07/06/2021   12:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՅԴ 24-րդ գերագույն ժողովը, քննելով ՀՀ-ում ստեղծված քաղաքական, անվտանգային իրավիճակը, արձանագրում է, որ խորհրդարանական ընտրությունները չհանգուցալուծեցին երկրում տևական ժամանակ շարունակվող քաղաքական և ներհասարակական ճգնաժամը։ Այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Իշխան Սաղաթելյանը՝ ընթերցելով ՀՅԴ գերագույն ժողովի հայտարարությունը։
«Իշխանությունը, զանգվածաբար գործի դնելով վարչական, ֆինանսական լծակները, հանրությանը մոլորեցնելու անթույլատրելի մեթոդները, կարողացավ վերարտադրվել, ինչը լրջագույն մարտահրավեր է մեր ազգային անվտանգության և պետականության համար։ Հետընտրական շրջանում օրվա իշխանությունը շարունակում է հանրության պառակտման, երկրում ջրբաժանների խորացման, քաղաքական հետապնդումների սանձազերծման, արցախյան հիմնախնդրի անտեսման, երկրի անվտանգային համակարգի միտումնավոր քայքայման, ազգային արժեքների ու հաստատությունների դեմ կազմակերպված արշավի քաղաքականությունը։
Վտանգավոր չափերի են հասնում արտագաղթի ծավալները, ինչն ուղղակի հարված է մեր պետականությանը։ ՀՅԴ գերագույն ժողովը, ելնելով ստեղծված իրավիճակից, հայտարարում է՝ հետամուտ է լինելու հայրենադավ իշխանության հեռացման պայքարին, հանդես է գալու իբրև արմատական ընդդիմություն, գործադրելու է քաղաքական պայքարի հնարավոր բոլոր միջոցները։
Հիմք ընդունելով «Հայաստան» դաշինքի համագործակցության հռչակագիրը, կարևորելով և գնահատելով դաշինքի ձևավորումը ու շարունակվող սերտ ու արդյունավետ համագործակցությունը, շարունակելու է գործընկերությունը համատեղ ուժերով ընդհանուր նպատակների իրագործման ուղղությամբ, հավատարիմ է լինելու Արցախի Հանրապետության անկախության ճանաչման, տարածքային ամբողջականության վերականգնման, տեղահանված անձանց իրավունքների պաշտպանության պայքարին»։
13:55 05/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳումարվել է ՀՅԴ Հայաստանի 24-րդ Գերագույն ժողովը. ներկայացուցիչ է վերընտրվել Իշխան Սաղաթելյանը
17:21 22/06/2021  |  Դատական ռեպորտաժներՆիկոլ Փաշինյանի ձեռքը ճար լինի, մեզ ձայն տված բոլոր մարդկանց կկալանավորի.Իշխան Սաղաթելյան
19:01 21/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս ամենն անբացատրելի է. Իշխան Սաղաթելյանը՝ Սյունիքի եւ Գեղարքունիքի քվեարկության մասին
17:16 20/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍա պետություն ունենալ-չունենալու ընտրություն է.Իշխան Սաղաթելյանը մասնակցեց քվեարկությանը
20:15 18/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021«Հայաստան» դաշինքի ծրագրերը, որ ձեզ ներկայացրել ենք, հունիսի 20-ից հետո դառնալու է կառավարության ծրագիր՝ իր ժամանակացույցով. Իշխան Սաղաթելյան
13:46 13/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Մի օր էլ կասի Նոյեմբերյանն է դժգույն ու դժբախտ քաղաք. Իշխան Սաղաթելյան

Ишхан Сагателян: мы будем вести последовательную борьбу за отстранение антинационального руководства 07/06/2021   12:51
24-е собрание Верховного органа АРФ “Дашнакцутюн”, рассмотрев политическую обстановку в Армении и  ситуацию в сфере безопасности, констатирует, что парламентские выборы не разрешили политического и внутреннего социального кризиса в стране. Об этом заявил представитель Верховного органа АРФД, член блока “Армения” Ишхан Сагателян, зачитав заявление Верховного органа АРФД.
“Власть, массово задействовав административный и финансовый рычаги, недопустимые методы по введению общества в заблуждение, сумела воспроизвестись, что является серьезнейшим вызовом для нашей национальной безопасности и государственности. В поствыборный период нынешняя власть продолжает вести политику раскола общества, углубления разделительных линий в стране, развязывания политических преследований, игнорирования Арцахской проблемы, преднамеренного расшатывания системы безопасности страны и организованную кампанию против национальных ценностей и учреждений", - говорится в заявлении.
В АРФД отметили, что масштабы эмиграции достигают опасного уровня, что является прямым ударом по государственности.
Верховный орган АРФД, исходя из создавшейся ситуации, заявляет, что проявит последовательность в борьбе за отстранение антинационального руководства,  будет выступать как радикальная оппозиция, задействует все возможные средства политической борьбы.
“Приняв за основание декларацию сотрудничества блока “Армения”, придавая важность формированию альянса и продолжающемуся тесному и эффективному сотрудничеству, продолжит партнерство, направленное на достижение общих целей совместными усилиями, будет привержен борьбе за признание независимости Республики Арцах, восстановление территориальной целостности, защиту прав вынужденных переселенцев”, - отмечается в заявлении.