Տղամարդը նռնակ է պայթեցրել՝ զարմիկին սպանելու համար, երկու անձ մահացել է.ՔԿ-ն մանրամասնում է 06/28/2021   15:48  |  Քրեական խրոնիկոն
2021թ. հունիսի 26-ին՝ ժամը 22:15-ի սահմաններում, Էջմիածին քաղաքի Արամ Խաչատրյան փողոցի տներից մեկի 33-ամյա բնակիչը իր տան հյուրասենյակում՝ զարմիկին ապօրինաբար կյանքից զրկելու՝ սպանելու դիտավորությամբ, պայթեցրել է իր կողմից ապօրինի ձեռք բերած պայթուցիկ սարքը՝ ինչի հետևանքով վերջինս տեղում մահացել է, իսկ տղամարդը ստացած մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց, որտեղ գիտակցության չգալով նույնպես մահացել է: Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ քննչական կոմիտեի կայքէջից։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդված 1-ին մասով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որի ընթացքում հայտնաբերվել ու առգրավվել են պայթուցիկ սարքի լծակ և պահպանիչի օղակ, ինչպես նաև պայթուցիչի կտորներ և թվով 3 հատ 7,62 տրամաչափի փամփուշտներ: Կատարվել են քննչական և դատավարական այլ գործողություններ:
Նշանակվել են դիակի դատաբժշկական փորձաքննություններ:
13:28 28/06/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՀայտնաբերվել է ամիսներ առաջ անհետ կորած 35-ամյա տղամարդու գլուխը և մարմինը

СК Армении сообщил подробности инцидента со взрывом гранаты в Эчмиадзине, унесшего жизни двух человек 06/28/2021   16:51
33-летний житель одного из домов на улице Арама Хачатуряна в городе Эчмиадзине 26 июня 2021 года, около 22:15, намереваясь лишить жизни своего двоюродного брата, привел в действие приобретенное им незаконно взрывное устройство, в результате чего последний скончался на месте. А мужчина с травмами был доставлен в больницу, где скончался, не приходя в сознание. Об этом сообщается на сайте Следственного комитета РА.
По данному факту  в вагаршапатском следственном отделе СУ СК Армении по Армавирской области возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104(убийство) и части 1 статьи 235(незаконное приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение огнестрельного оружия (кроме гладкоствольного огнестрельного оружия и патронов к нему), боеприпасов, патронов к нарезному огнестрельному оружию, взрывчатых веществ или взрывных устройств) УК РА.
Произведен осмотр места происшествия, в ходе которого были обнаружены и изъяты запал и предохранительная чека, фрагменты взрывателя и 3 патрона калибра 7,62 мм. Проведены следственные и иные процессуальные действия. Назначена судебно-медицинская экспертиза. Предварительное расследование продолжается.
12:51 28/06/2021  |  Криминальная хроникаСсора между отцом и сыном в Эчмиадзине закончилась гибелью двух человек