Միայն մարդասպանին է անհրաժեշտ թաքցնել իր զոհի մարմինը. Մինասյան 06/02/2021   22:11  |  Մեկնաբանություն
Անցած պատերազմի ամենամեծ ողբերգությունն այն է, թե ինչպես է նիկոլական իշխանությունը վարվում զոհվածների հետ։ Պատերազմի առաջին օրերից Աննա Հակոբյանն անձամբ է համակարգել զոհերի թիվը թաքցնելու գործընթացը՝ պատասխանատվությունը լղոզելու նպատակով։ Այս մասին Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը գրում է Տելեգրամ ալիքում:
Եվ Նիկոլն ու Աննա Հակոբյանը քաջ գիտակցում են, որ պատասխան են տալու առաջին հերթին այն տղամարդկանց կյանքի համար, որոնց զոհաբերել են հանուն իրենց իշխանության պահպանման։
Պատերազմի զոհերի արյան վրա խրախճանքի նողկալիությունը հասկանալու համար անհրաժեշտ է հետեւել ժամանակագրությանըը։ Այսպիսով.
1. Պատերազմի ժամանակ՝ հոկտեմբերի 24-ին, Արծրուն Հովհաննիսյանը երդվեց իր անունով, որ զոհերի թիվը չի գերազանցում 2000-ը
2. 2020 թվականի նոյեմբերի 14 - ին հրապարակեցի զոհվածների թիվը, որը զեկուցեցին Նիկոլին՝ 4750։
3. Նույն օրը Առողջապահության նախարարությունը իմ հրապարակած թիվը «ուռճացված» անվանեց
4. Տարօրինակ զուգադիպությամբ, նույն առողջապահության նախարարությունը նոյեմբերի 14-ին պաշտոնապես ճանաչել է ավելի քան 1000 զոհ։ Նոյեմբերի 14-ի առավոտյան զոհերի պաշտոնական թիվը եղել է մոտ 1300, իսկ երեկոյան այն հասել է 2317-ի։
5. Հունվարի 20 - ին Տիգրան Ավինյանը խորհրդարանի ամբիոնից հայտարարեց, որ զոհերի թիվը չի գերազանցի 4000-ը:
6. Մարտի սկզբին Առողջապահության նախարարությունը հայտարարեց փորձաքննություն անցած 3577 մարմինների մասին, իսկ 428 մարմինների մասով փորձաքննությունն իրականացվում է
7. Մարտի 20-ին Նիկոլը հայտարարեց, որ զոհերի թիվը 3250 է, իսկ 189 ընտանիք սպասում է ԴՆԹ փորձաքննության պատասխաններին։
8. Նիկոլն ապրիլի 14-ին հայտարարեց, որ հայկական կողմը «4000 + 50 զոհ» ունի:
Պատերազմի ավարտից անցել է 7 ամիս։ Այս 7 ամիսների ընթացքում իշխանությունը թաքցնում է զոհերի, վիրավորների, անհայտ կորածների և գերիների թիվը։ Դրանք թաքցնում է Աբովյանի տուբերկուլյոզային կենտրոնի նկուղներում, որտեղ զոհվածների մարմինները թափված են հատակին։ Թաքցնում է դրանք սառնարանների մեջ։ Դրանք թաքցվում են նաև Երևանին հարակից մի քանի դիահերձարաններում։ Ձեզ դա ոչինչ չի՞ հիշեցնում։ Չէ որ, միայն մարդասպանին է անհրաժեշտ թաքցնել իր զոհի մարմինը։
Նիկոլական ֆանկլուբը միշտ արդարացում էր գտնում հանցագործություններին. ասում էին, թե Նիկոլը անփորձ է, բայց ազնիվ, մեղադրում էին բոլոր նախկիններին, ուզում էր լավագույնը, բայց նրան խանգարում էին՝ դուք ինձանից լավ գիտեք այդ ողջ զառանցանքը։ Բայց այն, որ նա վերջինն մարդասպանի պես թաքցնում է մարմինները, դա նրա հանցավոր մտադրությունների բացարձակ ամբողջական ապացույցն է: Նա ի սկզբանե ծրագրել էր այս հանցագործությունը՝ առանձնապես ծանր զանգվածային սպանություն։
Այս հանցագործության պլանավորումը, կատարումը, թաքցնելը և, այդ թվում նաև թվում է թե պարկեշտ մարդկանց ստրկամիտ լռությամ մեղսակցությունը, երբեք չի մոռացվի:
ԵՐԲԵՔ
21:54 02/06/2021  |  ՔաղաքականՆիկոլ Փաշինյանն իր իշխանությունը վերարտադրելու համար կանգ չի առնում որևէ բանի առջև. քաղտեխնոլոգ
20:27 02/06/2021  |  ԱնցուդարձՀամացանցում նոր տեսանյութ է տարածվել՝ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարության հետքերով. «Ես ՀԱՐԻՖ եմ. ես ընտրում եմ Նիկոլին» խորագրով
18:54 02/06/2021  |  ՄեկնաբանությունԵզակի կարողություն ունի Նիկոլը սևը սպիտակի տեղ ծախելու. Վրթանեսյան
18:31 02/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Բելգիայի Թագավորության վարչապետ Ալեքսանդր Դե Կրոյին
17:45 02/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը Բրյուսելում հանդիպել է Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելին
10:14 02/06/2021  |  ՄամուլՓաշինյանին Փարիզում մերժել են. հայ համայնքը հրաժարվել է հանդիպել նրա հետ. «Ժողովուրդ»
08:21 02/06/2021  |  ՄամուլԻնչ քայլի են դիմում Մոսկվայի հայերը. Փաշինյանի խոսքի հետքերով. «Ժողովուրդ»
08:18 02/06/2021  |  ՄամուլԻնչպես հրաժարվել սկզբունքներից․ «Հրապարակ»
23:31 01/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանին Փարիզում հայերը դիմավորել են հայհոյանքներով, «թուրքի շուն» վանկարկումներով

Только убийце необходимо скрыть тело своей жертвы – Микаел Минасян 06/03/2021   09:33  |  Комментарий
Самая большая трагедия прошедшей войны - это то, как николовская власть поступает с погибшими. С первых дней войны Анна Акобян лично курировала процесс сокрытия числа жертв с целью размазывания ответственности, пишет бывший посол Армении при Святом престоле Микаел Минасян в своем Telegram-канале. В записи также говорится:
"И Никол и Анна Акобян прекрасно осознают, что отвечать им придется в первую очередь за жизни тех мужчин, которых они принесли в жертву ради сохранения своей власти.
Для того, чтобы понять омерзительность шабаша на крови жертв войны, необходимо отследить хронологию. Итак:
1. Во время войны, 24-го октября, Арцрун Ованнисян поклялся своим именем, что число жертв не превышает 2000
2. 14-го ноября 2020-го года я опубликовал число погибших, которое доложили Николу - 4750.
3. В тот же день, МинЗдрав назвал опубликованное мной число “раздутым”
4. По странному совпадению, в то же 14-ое ноября, тот же МинЗдрав официально признал более 1000 погибших. Утром 14-го ноября официальное число жертв было около 1300, вечером же оно возросло до 2317.
5. 20-го января Тигран Авинян с трибуны парламента заявил, что число жертв не превысит 4000.
6. В начале марта МинЗдрав заявил о 3577 телах прошедших экспертизу, а по 428 телам экспертиза проводится
7. 20-го марта Никол заявил, что число погибших 3250, а 189 семей ждут ответов экспертизы ДНК.
8. Никол 14-го апреля заявил, что у армянской стороны “4000 жертв +- 50”
С момента окончания войны прошло 7 месяцев. Все эти 7 месяцев власть скрывает число погибших, раненых, пропавших без вести и пленных. Скрывает их в подвалах Абовянского туберкулезного центра, где тела погибших разбросаны по полу. Скрывает их в рефрижераторах. Скрывает их еще в нескольких моргах в окружающих Ереван городах. Вам это ничего не напоминает? Ведь только убийце необходимо скрыть тело своей жертвы.
Николов фанклуб всегда находил отмазки преступлениям: говорили, что Никол неопытный, но честный, обвиняли во всем бывших, хотел как лучше, но ему мешали - вы лучше меня знаете весь этот бред. Но то, что он как последний убийца прячет тела - это абсолютно полное доказательство его преступного замысла. Он изначально планировал это преступление - особо тяжкое массовое убийство.
Планирование, совершение, сокрытие и соучастие - в том числе и вот этим сервильным молчанием, вроде как приличных людей - в этом преступлении, не забудется никогда.