Սա հատուկ օպերացիա է՝ պետությունը փրկելու ուղղությամբ. Զուրաբյանը՝ ընտրությունների մասին 05/27/2021   13:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ունենք իշխանություն, որն այս երեք տարում ապացուցել է իր անկարողությունը՝ որևէ հարց լուծելու, որևէ կերպ ապահովելու ՀՀ քաղաքացիների անվտանգությունը, մեր պետության անվտանգությունը։ Մեր քաղաքացիների մոտ կորել է ապահովության զգացումը և այս ձախողված, անկարող իշխանությունը, ցավոք սրտի, շարունակում է հավակնել իշխանություն լինելու դերին։ Այս մասին հրավիրված մամուլի ասուլիսին ասաց Հայ ազգային կոնգրես կուսակցության փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը։
Նրա խոսքով՝ ՄԱԿ-ին, Ռուսաստանին, Ադրբեջանին, Թուրքիային դիմելը որևէ արդյունք չի տալու, քանի դեռ մեր պետությունը վերականգնված չէ, քանի դեռ մեր պետությունը չի վերականգնել արդյունավետ կառավարման իր կարողությունը, ինչը նշանակում է ունենալ արդյունավետ գործող բանակ, որը վտանգների դեպքում ոչ թե ձեռնամարտով է զբաղվում, այլ՝ կրակում, որը գիտի կրակելուց հետո բարդությունների դեպքում ինչ են անում, որը գիտի իր ստրատեգիական դաշնակիցների և իր ռեսուրսների հաշվարկը, ինչ անում է, անում է արդյունավետ և հավասարակշռված, ինչն այսօր չունենք։
Զուրաբյանը նշեց, որ հաղթանակի բանալին քաղաքական իրատեսությունն է, աշխարհաքաղաքական իրողությունների հաշվարկն է, ստրատեգիական ռեսուրսների հաշվարկն է։
Ինչ վերաբերում է արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին, Զուրաբյանը նշեց, որ այս ընտրությունները սովորական ընտրություններ չեն։
«ՀԱԿ-ն այս ընտրություններին մոտենում է ոչ թե որպես սովորական ընտրության, այլ՝ որպես պետության վերականգնման օպերացիայի։ Սա հատուկ օպերացիա է՝ պետությունը փրկելու ուղղությամբ»,- նշեց Զուրաբյանը՝ հավելելով, որ դա է ստիպել իրենց մասնակցել ընտրություններին, քանի որ տեսնում են, որ ալտերնատիվը պետականության փլուզումն է և նորանոր ողբերգություն՝ հայ ժողովրդի համար։
16:52 07/03/2020  |  Քաղաքացիական իրավունքԴատարանը վարույթ է ընդունել «Լուսավոր Հայաստանի» հայցադիմումն ընդդեմ Լևոն Զուրաբյանի
13:48 27/02/2020  |  Քաղաքացիական իրավունքԼՀԿ-ն դատի է տվել Լևոն Զուրաբյանին
17:42 25/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱվազակախումբը, որ տիրում էր Հայաստանն ու գնացել է հեղափոխության շնորհիվ, իրենից հետո թողել է կոռումպացված դատավորներ. Լևոն Զուրաբյան
14:52 19/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԷդմոն Մարուքյանը չի հրաժարվել Լեւոն Զուրաբյանին դատարան հասցնելու մտքից
15:41 27/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵս հիմա հավես չունեմ մամուլի հարցերին պատասխանելու. Լևոն Զուրաբյան
09:54 12/12/2019  |  ՄամուլՓաշինյանն ուզում է վերադարձնել ԼՂ բանակցությունների այն ֆորմատը, որը կար Տեր-Պետրոսյանի ժամանակ. Զուրաբյան «168 ժամ»
14:15 23/05/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԼևոն Զուրաբյան. Իշխող կուսակցությունը գտնվում է Ազգային ժողովում իր մեծամասնությունը կորցնելու եզրին

Соратник Левона Тер-Петросяна назвал предстоящие выборы спецоперацией по спасению государства 05/27/2021   13:54  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Действующее руководство Армении за эти три года доказала свою неспособность решать какие-либо вопросы, обеспечивать каким-либо образом безопасность граждан РА и нашего государства. Об этом заявил заместитель председателя партии ”Армянский национальный конгресс” Левон Зурабян.
“Граждане утратили чувство безопасности, и эта неумелое руководство, потерпевшее фиаско, к сожалению, продолжает претендовать на власть” , - сказал Зурабян.
По его словам, обращение в ООН, к России, Азербайджану, Турции не дадут никаких результатов, пока наше государство не восстановило свою способность эффективно управлять, что подразумевает наличие эффективно действующей армии, которая в условиях угрозы вступает не в рукопашный бой, а открывает огонь, которая знает, как поступать при затруднениях, возникающих после стрельбы, которая знает своих стратегических союзников и умеет рассчитывать свои ресурсы и действия. По его словам, всего этого, сегодня нет.
Зурабян отметил, что ключ к победе -  политический реализм, расчет геополитических реалий и стратегических ресурсов.
Что касается внеочередных выборов в парламент, Зурабян отметил, что это не обычные выборы.
“АНК подходит к этим выборам как к операции по восстановлению государства. Это спецоперация по спасению государства”, - отметил Зурабян. Он добавил, что именно это заставило их принять участие в выборах, так как они видят, что альтернатива этому  - развал государственности и новая трагедия.