Բերդի համայնքապետը հավաստիացնում է՝ սահմանին իրավիճակը հանգիստ է 05/27/2021   13:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս պահին սահմանին իրավիճակը հանգիստ է։ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցի ժամանակ ասաց Տավուշի մարզի Բերդ խոշորացված համայնքի ղեկավար Հարություն Մանուչարյանը՝ անդրադառնալով հայ-ադրբեջանական սահմանին կրակոցների մասին լուրին։
«Եթե նման բան լիներ, ես բոլոր գյուղապետերին տեղյակ կպահեի։ Վերին Կարմիրաղբյուրի պալիգոնն է մոտ, այնտեղ անընդհատ ուսումնական կրակահերթեր են լինում, կարող է դա են լսել։ Վերին Կարմիրաղբյուրի գյուղապետը կես ժամ առաջ էր ինձ մոտ»,-նշեց համայնքապետը։
Նշենք, որ Wargonzo-ն հայտնել էր՝ Տավուշի մարզի հատվածում հայ-ադրբեջանական սահմանին կրակոցներ են և իրավիճակը լարված է։ Աղբյուրի փոխանցմամբ կրակոցները լսվել են Կարմիրաղբյուրում։
11:43 27/05/2021  |  ՄեկնաբանությունԱլբերտ Հովհաննիսյանի հայր. Այ սատկեք դուք՝ բոլոր պատասխանատուներդ
10:43 27/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳերեվարված զինծառայողներն ամենայն հավանականությամբ պայմանագրային են. Գեղամասարի համայնքապետը վստահեցնում է՝ տղաներին վերադարձնելու աշխատանքներ են իրականացվում
10:29 27/05/2021  |  ՄեկնաբանությունՄիայն Գեղարքունիքում թշնամին մոտ 20 կմ ճակատով մտել է մեր տարածք. Վրթանեսյան

“Ситуация на границе спокойная”: глава общины Берд прокомментировал информацию о стрельбе в Тавуше 05/27/2021 13:28 | Лента новостей
Ситуация на границе сейчас спокойная, заявил в беседе с корреспондентом https://www.pastinfo.am/ru/ глава укрупненной общины Бертд Тавушской области Армении Арутюн Манучарян, комментируя информация о стрельбе на армяно-азербайджанской границе.
“Если такое случилось бы, я бы поставил в известность всех глав сельских администраций. Возле полигона у села Верин Кармирахпюр постоянно бывают учебные стрельбы. Может, это они слышали. Глава села Верин Кармирахпюр полчаса назад был у меня”, - отметил он.
Ранее источники проекта Wargonzo сообщили о перестрелке на армяно-азербайджанской границе.
Обстановка в регионе крайне напряженная. По данным источника, предварительно выстрелы слышны в районе села Кармирахпюр.