ԲՀԿ-ն միանում է արտահերթ նիստ հրավիրելու ԼՀԿ-ի նախաձեռնությանը 05/20/2021   13:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Բարգավաճ Հայաստանը» միանում է «Լուսավոր Հայաստան»-ի ԱԺ արտահերթ նիստ հրավիրելու նախաձեռնությանը: «Փաստինֆո»-ին ասաց ԲՀԿ պատգամավոր Շաքե Իսայանը:
Պատգամավորը հայտնեց, որ այժմ ստորագրահավաքի գործընթաց է ընթանում.
«Մեր և ԼՀԿ-ի ստորագրությունները բավարար է, որպեսզի արտահերթ նիստը նախաձեռնվի: Մնում է, որ ԱԺ խորհրդում, որտեղ մեծամասնությունը «Իմ քայլն» է, հաստատի նախաձեռնությունը: Կարծում եմ 18.00-ին հնարավոր է ունենանք արտահերթ նիստ, դա կախված է ԱԺ խորհրդի նիստից»,-ասաց Իսայանը:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ ԼՀԿ-ն, երկրում ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված, արտահերթ նիստ հրավիրելու նախաձեռնությամբ էր հանդես եկել:
13:22 20/05/2021  |  Մեկնաբանություն«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ է հրավիրում. Անի Սամսոնյան
08:52 20/05/2021  |  ՄամուլԲՀԿ-ական նախկին պատգամավորը՝ «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ցուցակում. «Ժողովուրդ»
08:31 20/05/2021  |  ՄամուլԲՀԿ կանայք շոկի մեջ են. Ծառուկյանն ասել է՝ խուճապի չմատնվեն․ «Հրապարակ»
08:50 19/05/2021  |  ՄամուլԲՀԿ-ի ցուցակում որոշակիություն է մտցվել. Նաիրա Զոհրաբյանը դուրս կմնա՞․ «Հրապարակ»
08:36 12/05/2021  |  ՄամուլԹեժ քննարկումներ․ ԼՀԿ-ն նոր դեմքեր է փնտրում նախընտրական ցուցակում ներառելու համար․ «Ժողովուրդ»
08:30 12/05/2021  |  ՄամուլԲՀԿ-ն նիստերին չի մասնակցում, բայց գործուղումներից չի հրաժարվում․ «Հրապարակ»

“Процветающая Армения” присоединяется к инициативе фракции Марукяна о созыве внеочередного заседания 05/20/2021 14:28 | Лента новостей
Парламентская фракция “Процветающая Армения” присоединяется к инициативе “Просвещенной Армении” о созыве внеочередного заседания. Об этом “ФактИнфо” сообщила депутат от ППА Шаке Исаян.
Она сообщила, что в настоящее время идет сбор подписей.
“Подписей депутатов от ППА и “Просвещенной Армении достаточно для созыва внеочередного заседания. Остается, чтобы Совет НС, где большинство за фракцией “Мой шаг” утвердили инициативу. Полагаю, что в 18:00 удастся созвать внеочередное заседание. Это зависит от заседания Совета НС”, - пояснила Исаян.
Ранее стало известно, что “Просвещенная Армения” выступила с инициативой о созыве внеочередного заседания в связи со сложившейся в стране ситуацией.