Ադրբեջանը դեռ չի կատարել նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության շատ կարևոր կետ, որը վերաբերում է ռազմագերիների, պատանդների և այլ ձերբակալվածների վերադարձին. Նիկոլ Փաշինյան 04/29/2021   17:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է, որ արդյունավետ է գնահատում Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահների գործունեությունը:
«Ես ուզում եմ հատկապես ընդգծել այն դերը, որն ունեցել են Ռուսաստանը և Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահ Վլադիմիր Վլադիմիրովիչ Պուտինը ԼՂ-ում պատերազմը դադարեցնելու գործում: Եվ ուզում եմ շեշտել, որ արդյունավետ եմ գնահատում ԼՂ-ում ռուս խաղաղապահների գործունեությունը, սա մեզ համար արդեն ակնհայտ է », - ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
ՌԴ վարչապետի հետ հանդիպման ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը հիշեցրել է, որ Ադրբեջանը չի կատարում եռակողմ հայտարարությամբ սահմանված իր պարտավորությունները.
«Բայց ես ուզում եմ նշել, որ, ցավոք, Ադրբեջանը դեռ չի կատարել նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության շատ կարևոր կետ, որը վերաբերում է ռազմագերիների, պատանդների և այլ ձերբակալվածների վերադարձին», - հայտարարել է Փաշինյանը:
16:07 29/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի հետ
14:52 29/04/2021  |  ՄեկնաբանությունՆիկոլ Փաշինյանը երկօրյա աշխատանքային այցով ժամանել է Կազան. խոսնակ

“Азербайджан до сих пор не выполнил очень важную статью трехстороннего заявления”: Пашинян обсудил с Мишустиным проблему пленных 04/29/2021 17:21 | Лента новостей
И.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян заявил, что оценивает деятельность российских миротворцев в Нагорном Карабахе как эффективную.
"Хочу особенно отметить ту роль, которую Россия и президент Российской Федерации Владимир Владимирович Путин сыграли в остановлении войны в Нагорном Карабахе. И хочу подчеркнуть, что оцениваю деятельность российских миротворцев в Нагорном Карабахе эффективной, это уже для нас сейчас очевидно", - сказал Пашинян на встрече с премьер-министром РФ Михаилом Мишустиным. Его слова приводит РИА Новости.
Он напомнил, что идет работа трехсторонней комиссии, которую возглавляют вице-премьеры России, Армении и Азербайджана.
"Но хочу заметить, что, к сожалению, Азербайджан до сих пор не выполнил очень важную статью трехстороннего заявления от 9 ноября... Это касается возврата военнопленных, заложников и других удерживаемых лиц", - сказал Пашинян.