Իշխանաձորի ենթաշրջանում իրականացված որոնողական աշխատանքներն արդյունք չեն տվել 04/26/2021   11:17  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Ապրիլի 24-ին Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած Քաշաթաղի շրջանի Իշխանաձորի ենթաշրջանում իրականացված որոնողական աշխատանքներն արդյունք չեն տվել: Այս մասին հայտնում ԱՀ Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը:
Ռազմագործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած համարվող զինծառայողների աճյունների որոնումներն Արցախի փրկարարները նախատեսում են շարունակել վաղը: Նշվում է, որ ուղղության մասին կտեղեկացնեն նախապես:
Զինադադարից հետո Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող բնակավայրերում իրականացված որոնումների ընթացքում հայտնաբերված, ինչպես նաև ադրբեջանական կողմից փոխանցված աճյունների ընդհանուր թիվը 1551 է, որից 27-ը նախնական տվյալներով՝ քաղաքացիական անձինք են:

Поисковые операции в Ишханадзорском подрайоне не дали результатов 04/26/2021   11:35  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Поисковые операции, проведенные 24 апреля в Ишханадзорском подрайоне Кашатагского района, который перешел под контроль Азербайджана, не дали результатов. Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
Спасатели Арцаха планируют продолжить поиски тел погибших и пропавших без вести в ходе боевых действий военнослужащих завтра. Отмечается, что о направлении заранее сообщат.
Общее количество тел, обнаруженных в ходе обыска после прекращения огня в неподконтрольных Арцаху населенных пунктах, а также переданных Азербайджаном, составляет 1551 человек, из которых 27, по предварительным данным, являются гражданскими лицами.