Նիկոլ Փաշինյանի ղեկավարած Հայաստանում բոլոր ժամանակների հանցագործները ազատության մեջ վխտում են. Նորիկյան 03/17/2021   21:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս իշխանության ձախողումների հիմնական պատճառը օրենքի չկիրառումն է, հանցագործներին չպատժելն է, պատասխանատվության չենթարկելն է։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի եթերում ասել է «Արդար Հայաստան» կուսակցության նախագահ Նորայր Նորիկյանը՝ նշելով, որ Նիկոլ Փաշինյանի ղեկավարած Հայաստանում բոլոր ժամանակների հանցագործները ազատության մեջ վխտում են, այդ հանցագործները մինչև հիմա պատասխանատվության ենթարկված չեն։
Դիտարկմանը՝ արդյոք Հայաստանի քաղաքական ճգնաժամը պետք է հաղթահարվի դրսի միջամտությամբ և արդյոք ուժերը սպասում են Մոսկվայի դաբրոյին՝ բանախոսը նշել է, որ այլ պետության շահերը սպասարկող բոլոր քաղաքական ուժերին պետք է վռնդել քաղաքական դաշտից՝ անկախ նրանից, թե որ պետության շահերն են սպասարկում։
Նորիկյանն անդրադարձել է նաև ՀՀ առաջին նախագահի վերջին հայտարարությանը և Փաշինյանն անվտանգությանը, նշելով որ ՀՀ-ից որևէ մեկը չպետք է գնա, ՀՀ-ում բոլորը պետք է մնան ու պատասխան տան իրենց արածների համար։
20:45 17/03/2021  |  ՄեկնաբանությունԴավադրության միջոցով Արցախը օկուպացրած ագրեսոր ադրբեջանը շտապում է պատերազմի երկրորդ փուլին, Սյունիքի և Նախիջևանի ուղղություններով. ռազմագետ
17:46 17/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳերիների վերադարձը ձգձգվում է. Արայիկ Հարությունյանը ծնողներին ասել է, որ «ուրիշ խնդիր կա, տեղյակ կպահեն»
14:56 17/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի Հանրապետության վարչապետի հետ
14:18 17/03/2021  |  ՄեկնաբանությունՆիկոլ Փաշինյանը խորհրդակցություն է անցկացրել ԿԳՄՍ նախարարությունում
12:08 17/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանի և Գագիկ Ծառուկյանի հանդիպում չի նախատեսվում
10:02 17/03/2021  |  ՄամուլՀայաստանի տնտեսությունը շարունակում է անկում ապրել. մտահոգիչ թվեր. «Ժողովուրդ»
09:59 17/03/2021  |  ՄամուլԱյսօր կկայանա Փաշինյան-Ծառուկյան հանդիպումը.Փաշինյանը փորձում է համոզել, որ ընտրություններն աշնանը անցկացնեն «Հրապարակ»
00:33 17/03/2021  |  ՄեկնաբանությունՄեր պայքարը փողոցում է, ու ես կասկած չունեմ, որ մենք կրելու ենք. Արա Վարդանյան
00:13 17/03/2021  |  ՄեկնաբանությունԱզոխի քարանձավի նեանդերտալցուն երանի եք տալու, թուրքերի թլիպներ. Աշոտյան

Армения при Пашиняне кишит преступниками всех времен, разгуливающими на свободе - Норикян 03/17/2021   23:42  |  Лента новостей
Основная причина неудач нынешней власти Армении заключается в неприменении закона, безнаказанности преступников, непривлечении их к ответственности. Об этом в эфире “ФактИнфо” заявил председатель партии “Справедливая Армения” Норайр Норикян, отметив, что “Армения под руководством Никола Пашиняна кишит преступниками всех времен, разгуливающими на свободе; эти преступники до сих пор не привлечены к ответственности”.
Говоря о путях  преодоления политического кризиса в Армении, в частности, в ответ на ремарку, ждут ли политсилы одобрения Москвы, Норикян отметил, что все политические силы, обслуживающие интересы другого государства, должны быть изгнаны из политического поля независимо от того, интересы какого государства они обслуживают.
Норикян также коснулся последнего заявления первого президента Армении и безопасности Пашиняна, отметив, что из Армении никто не должен уезжать. По его словам, в Армении должны остаться все и ответить за все ими содеянное.