Կորոնավիրուսով հիվանդացության աճ ունենք․ ներկայումս 100 ազատ մահճակալ կա․ նախարար 03/11/2021   11:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բավական երկարատև ընդմիջումից հետո նոր տիպի կորոնավիրուսի մեկօրյա նոր դեպքերի էական աճ ունենք։ Մեկ օրվա ընթացքում 700-ից ավել դեպք է գրանցվել։ Այս մասին կառավարության նիստի մեկնարկին հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը տեղեկացրեց, որ երեկ իրականացվել է 4285 թեստավորում, որից 748-ը դրական են եղել․ «Հիվանդացության աճ ունենք։ Այս պահին մեր ակտիվ դեպքերի թիվը 6772-ն է, որոնցից 901-ը հոսպիտալացված են։ Այս պահին ունենք ծավալված 9 բժշկական կենտրոն, որոնք սպասարկում են կորոնավիրուսով հիվանդներին։ Ներկայումս մոտ 100 ազատ մահճակալ ունենք»,-նշեց նախարարը։
Վերջինս հավելեց, որ շարունակում են հիվանդանոցների ծավալման աշխատանքները։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ պետք է պահպանել հակահամաճարակային կանոնները, որպեսզի լրացուցիչ սահմանափակումներ սահմանելու անհրաժեշտություն չլինի։
11:21 10/03/2021  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսի վարակման 340 նոր դեպք, 5 մարդ մահացել է

Глава Минздрава Армении рассказала о ситуации с коронавирусом в стране 03/11/2021   11:24  |  Коронавирус
Существенный суточный прирост новых случаев заражения коронавирусом нового типа зафиксирован в Армении. За сутки  выявлено более 700 случаев. Об этом на зседании правительства в четверг сообщил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
В свою очередь министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян сообщила, что вчера было проведено 4285 тестов, из которых 748 оказались положительными.
“У нас наблюдается рост заболеваемости. К этому моменту число активных случаев составляет 6772, из которых 901 пациент госпитализирован. В данный момент пациентов с коронавирусом обслуживают 9 медицинских центров. В настоящее время порядка 100 коек свободны”, - проинформировала министр.
Она добавила, что работа по развертыванию больниц дополнительных коек.
Со своей стороны премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил о необходимости соблюдения противоэпидемических правил во избежание введения дополнительных ограничений.