Կքրեականացվեն «ֆեյքերի ֆաբրիկաները» և «ֆեյքերի միջոցով բուռն գործունեությունը». Ալեն Սիմոնյան 02/05/2021   15:35  |  Մեկնաբանություն
ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը գրառում է արել Ֆեյսբուքի իր էջում և տեղեկացրել, որ գործընկերների հետ ավարտին են հասցրեցրել ՀՀ քրեական օրենսգրքում, ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքում, «Զանգվածային լրատվության մասին» ՀՀ օրենքում, ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքում («Համացանցում դիտավորությամբ հանրային հետաքրքրություն ներկայացնող հարցի վերաբերյալ ակնհայտ կեղծ տեղեկատվություն հրապարակելը (բացառությամբ` անձին զրպարտելը կամ վիրավորելը), որը կատարվել է կեղծանուն աղբյուրի միջոցով» և «Համացանցում անձին վիրավորելը կամ զրպարտելը, որը կատարվել է կեղծանուն աղբյուրի միջոցով») փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու վերաբերյալ օրենքների նախագծերը:
«Դրանցով կքրեականացվեն «ֆեյքերի ֆաբրիկաները» և «ֆեյքերի միջոցով բուռն գործունեությունը». նախագծերը շուտով կներկայացնեմ: «Իմ քայլը» խմբակցության իմ գործընկերների դրական եզրակացությունից հետո այն կմտնի ԱԺ լիագումար նիստ և կստանա օրենքի ուժ»,- գրել է Սիմոնյանը։
21:52 04/02/2021  |  ՄեկնաբանությունԱմեն ինչ անում եմ ուրիշի գումարներով, անկախ այն բանից, որ փոքր տարիքից ամենաբարձր հոնորարներն եմ ստանում. Սիրուշոն՝ իր մասին ասեկոսեներից
14:25 27/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊատերազմի ընթացքում իշխանության զավթմանն ուղղված գործընթացներ են եղել․ Ալեն Սիմոնյան
15:50 18/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻնձ համար Արարատ Միրզոյանի և ԱԱԾ-ի մեկնաբանությունները բավարար են․ Ալեն Սիմոնյան
10:10 22/12/2020  |  ՄամուլԻնչ է սպասվում բուքմեյքերական ընկերություններին «Ժողովուրդ»
15:05 10/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԳնացել մտել են կառավարության շենք և վարչապետի տուն․ Համարում եք՝ անհանգստանալու որևիցե բան չկա՞․ Ալեն Սիմոնյան
15:45 08/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե ընտրություն լինի, իշխող խմբակցությունը նորից կհաղթի, ես համոզված եմ․ Ալեն Սիմոնյան
21:05 02/12/2020  |  Քաղաքացիական իրավունքԱրա Սաղաթելյանին զրպարտելու համար «ֆեյքերի» ֆաբրիկայի Տարոն Չախոյանի դեմ հայց կներկայացվի 3 մլն դրամի պահանջով. Այն կուղղվի զինվորների ապահովագրության հիմնադրամին

Ален Симонян сообщил о планах правящей силы Армении криминализировать "фабрики фейков" 02/05/2021   16:22  |  Лента новостей
Вице-спикер Национального Собрания Армении Ален Симонян сообщил о намерении представить законопроект, которым планируется криминализировать “фабрики фейков” и "бурную деятельность с помощью фейков".
"Мы вместе с коллегами завершили работу над законопроектами по внесению изменений в Уголовный кодекс, Уголовно-процессуальный, закон "О СМИ", Гражданский кодекс ("Умышленная публикация заведомо ложной информации в сети касательно вопроса, представляющего общественный интерес (за исключением клеветы и оскорбления в адрес личности), которая была совершена через псевдонимный источник" и "Оскорбление личности или клевета в сети через псевдонимный источник")", - сообщил Симонян.
Тем самым, по его словам, планируется криминализировать "фабрики фейков" и "бурную деятельность с помощью фейков".
"Проекты вскоре будут представлены, после получения положительного заключения от коллег по "Моему шагу" они будут включены в повестку пленарного заседания и получат силу закона", - написал Ален Симонян на своей странице в Facebook.