Հայ ժողովուրդը մոսկովյան հանդիպումից ուներ ընդամենը մեկ առաջնային ակնկալիք` ռազմագերիների վերադարձման սեղմ ժամկետի վերաբերյալ պայմանավորվածություն, ինչը, սակայն, տեղի չունեցավ. Էդմոն Մարուքյան 01/12/2021   10:37  |  Մեկնաբանություն
Երեկ Մոսկվայում կայացած եռակողմ հանդիպման արդյունքներով փաստաթղթի հրապարակումից հետո իշխանական բոլոր հնարավոր լրատվական խողովակներով մեծ հրճվանքով ներկայացվում էր, որ ըստ այդ նոր համաձայնության` կբացվի Հայաստանն Իրանի եւ Ռուսաստանի հետ կապող երկաթուղին։Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է ԼՀԿ ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը.
«Մինչդեռ հայ ժողովուրդն այդ հանդիպումից ուներ ընդամենը մեկ առաջնային ակնկալիք` ռազմագերիների վերադարձման սեղմ ժամկետի վերաբերյալ պայմանավորվածություն, ինչը, սակայն, տեղի չունեցավ։
Այսինքն, հերթական անգամ քննարկումը ծավալվել է բացառապես թշնամու օրակարգի շուրջ, պայմանավորվածություններ են ստորագրվել միայն թշնամու կողմից բարձրացված խնդիրների վերաբերյալ, իսկ մեզ համար արդեն ամիսներ չլուծվող` ռազմագերիների վերադարձման հարցի քննարկումն ու լուծումը կրկին մնացել է առկախված։
Էդ ինչի՞ վրա եք հրճվում ․․․»,-գրել է Մարուքյան:
22:03 10/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջին հարցը, որ հայկական կողմը վաղը Մոսկվայում պետք է բարձրացնի՝ ռազմագերիների և գերեվարված քաղաքացիական անձանց վերադարձն է. Էդմոն Մարուքյան
11:49 10/01/2021«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատվիրակությունը հանդիպել է Վիտալի Բալասանյանին
11:14 09/01/2021  |  ՄեկնաբանությունԷդմոն Մարուքյանը հանդիպել է Արցախի Ազգային ժողովի «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցության պատգամավորների հետ
16:24 07/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԽորհրդարանական ընդդիմադիր կուսակցությունները տեղյակ չեն՝ ինչ օրակարգով է Նիկոլ Փաշինյանը հունվարի 11-ին մեկնում Մոսկվա
13:49 07/01/2021  |  ՄեկնաբանությունԷդմոն Մարուքյանն այցելել է Եռաբլուր
15:40 06/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրբ ստեղծվի փաստահավաք խումբ, բոլորը կհարցաքննվեն.Մարուքյան
15:51 30/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄարուքյանը պահանջել է, որ Փաշինյանը հրաժարական տա՝ առանց նախապայմանների. մանրամասներ

Марукян подивился "ликованию" провластных кругов по поводу итогов московской встречи 01/12/2021   10:57  |  Комментарий
Вчера после обнародования документа по итогам состоявшейся в Москве трехсторонней встречи по всем возможным провластным информационным каналам с большим восторгом представляли, что в соответствии с данным новым соглашениям откроется железная дорога, связывающая Армению с Ираном и Россией. Об этом пишет на своей странице в Facebook депутат парламента Армении, глава фракции “Просвещенная Армения” Эдмон Марукян.
Между тем, как указал Марукян, армянский народ от встречи ожидал в первую очередь одного - договоренности о возвращении пленных в сжатые сроки, чего, однако, не произошло.
"В очередной раз обсуждение развернулось исключительно вокруг повестки врага. Договоренности были подписаны только по проблемам, поднятым врагом, а обсуждение и решение остающегося для нас на протяжении нескольких месяцев неразрешенным вопроса вновь повисли в воздухе. Что это так вас повергло в восторг…?" - написал Марукян.