Ամանորին Արցախում ծնվել է 5 երեխա, որից մեկը գրեթե 5,5 կգ քաշով 01/01/2021   18:18  |  Մեկնաբանություն
Ամանորին Արցախում ծնվել է 5 երեխա։ Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ֆեյսբուքյան էջից: Մոր եւ Մանկան առողջության պահպանման կենտրոնում ծնված երեխաներից 4-ը լույս աշխարհ է եկել բնական ճանապարհով, մեկը՝ կեսարյան հատումով։
Վերջինիս քաշը կազմել է 5 կիլոգրամ 450 գրամ։
«Նորածիններից 3-ը արական սեռի են, 2-ը՝ իգական։ Ծննդկանների եւ նորածինների առողջական վիճակը բժիշկները գնահատում են բավարար։
ԱՀ առողջապահության նախարարությունը շնորհավորում է նորածինների ծնողներին, հարազատներին եւ ողջ հայությանը՝ Արցախում կյանքի շարունակության, հարատեւման ու արցախցիների մաքառումի մեկնարկի ազդարարման կապակցությամբ»,- նշված է հաղորդագրությունում:
15:02 30/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԼուսինե Ղարախանյանը նշանակվել է Արցախի կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար
15:29 28/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱշոտ Բախշիյանը նշանակվել է Արցախի էկոնոմիկայի և գյուղատնտեսության նախարար

В первый день Нового года в Арцахе на свет появились 5 малышей 01/02/2021   11:06  |  Лента новостей
1 января 2021 года в Республике Арцах на свет появились 5 малышей – три мальчика и две девочки. Об этом сообщается на странице Министерства здравоохранения Арцаха в Facebook.
"1 января 2021 года в Центре охраны здоровья матери и ребенка Минздрава Арцаха  родились 5 детей, 4 из них – естественным путем, 1 – путем кесарева сечения. Вес последнего составил 5 кг 450 грамов. Трое из новорожденных – мальчики, 2 – девочки",- говорится в сообщении.
Медики оценивают состояние здоровья новорожденных и рожениц как удовлетворительное.
"Министерство здравоохранения поздравляет родителей, родственников новорожденных и всех армян в связи с продолжением жизни в Арцахе, долговечности и ознаменованием начала борьбы арцахцев", - отмечается в сообщении.
17:04 29/12/2020  |  Лента новостейПрезидент Арцаха произвел новое назначение
13:06 29/12/2020  |  Лента новостейРоссийские миротворцы вручили новогодние подарки ученикам двух школ в Степанакерте