Ամասիայի ոստիկանապետը՝ Արմեն Ղազարյանը անհետ կորել է .Նարեկ Մալյան 12/25/2020   16:35  |  Մեկնաբանություն
«ՎԵՏՕ» հասարակական շարժման ղեկավար Նարեկ Մալյանը ֆեյսբուքյան իր էջում ոստիկաններին ուղղված գրառում է կատարել: Գրառման մեջ Մալյանը նշել է՝ հոկտեմբերի 3-ին Շուշիի մշակույթի տունը ռմբակոծվեց իսրայելական Lora հրթիռով. զոհվեց 22 ոստիկան, որոնց մասին մինչ օրս իշխանությունը լռում է:
«Հարգելի ոստիկաններ այս գրառումը հատուկ ձեզ համար է:
Հոկտեմբերի 3-ին Շուշիի մշակույթի տունը ռմբակոծվեց իսրայելական Lora հրթիռով:
Մշակույթի տանը այդ պահին գտնվում էին հարյուրավոր ձեր ծառայակից ընկերներ Տավուշի, Լոռու եւ Շիրակի ռեգիոնալ վարչությունից: Այդ ոստիկանները հիմնականում «թաղայիններ» էին ու անչափահասների տեսուչներ: Նրանք զորքերից չէին, բայց նրանց ավտոբուսներով խաբելով կամավորական աշխատանքների անվան տակ քշել էին Շուշի, որտեղից էլ առանց որեւէ նախապատրաստության պատրաստվում էին ուղարկել առաջնագիծ:
Հրթիռի հարվածից տեղում զոհվեցին 21 ոստիկաններ եւս մեկը՝ Թովմասյան Հակոբը հետո մահացավ հիվանդանոցում, հարյուրավոր ոստիկաններ վիրավորվեցին ու դարձան հաշմանդամ: Զոհերի թաղումներից ամիսներ անց իշխանությունը հրաժարվում էր զոհված ոստիկանների անունները հրապարակել եւ գրանցել որպես մարտական զոհ, որպեսզի խուսափեն զոհերի ընտանիքներին փոխհատուցում տալուց: Դա այն իշխանությունն է որին ոստիկաններից ոմանք այսօր փողոցում «պաշտպանում» են:
Զոհվածների մեջ է Տավուշի ռեգիոնալ վարչությունից Վահե Ղազարյան անունով ոստիկանը, ով ոստիկանության պետ Վահե Ղազարյանի ազգականն է:
Մի սարսափելի փաստ եւս ի լուր աշխարհի հայտնեմ: Շուշիի մշակույթի տանը հրթիռակոծումից հետո անհետ կորել է Ամասիայի միլպետը՝ Արմեն Ղազարյանը: Նա ուղղակի անհետացել է եւ որոնումները անարդյունք էին:
22 զոհ, 1 անհետ կորած, հարյուրավոր վիրավորներ ու այդ ամենը իշխանությունը ամիսներ շարունակ թաքցրել է արծրունասյունեական հաղԴելու ենք քարոզի տակ:
եւ սա միայն մեկ դրվագով, պատերազմի ընթացքում զոհված ոստիկանները հարյուրներով են ու բոլորին այսպես տարել կոտորել են, որովհետեւ դավաճանը ատում է ոստիկաններին:
Սա է իրականությունը, ինքներդ որոշեք շարունակե՞լ պաշտպանել ձեր ծառայակից եղբայրներին կոտորելու տարած ու դա հանրությունից թաքցրած դավաճանին, թե ոչ:
Ի դեպ որեւէ ոստիկան չարժանացավ Եռաբլուրում թաղվելու:
16:55 17/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԴեկտեմբերի 12-ին Նիկոլ Փաշինյանը խզել է ՌԴ-ի հետ դաշնակցային հարաբերությունները․ Մալյան
21:29 11/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԻնձ հրավիրել են ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչություն. Ես որոշեցի մերժել այդ հրավերը. Մալյան
17:57 28/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ֆարխոյանի ցուցակում» հայտնվողները կպատժվեն՝ պետական դավաճանությանն օժանդակելու, մասնակցելու համար. Մալյան
21:55 27/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԻնձ ու իմ մի շարք ընկերների այսօր մեղադրանք առաջադրվեց՝ հող հանձնող վիժվածքի ճանապարհին կանգնելու համար. Նարեկ Մալյան
21:39 24/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԴավաճանը իրավապահներին ուղարկել է, որպեսզի առգրավեն հորս` Տեր Պետրոս ավագ քահանայի մեքենան․ Մալյան
19:29 24/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱռգրավել են Արթուր Դանիելյանի և Նարեկ Մալյանի ընտանիքների կողմից շահագործվող մեքենաները. Տիգրան Աթանեսյան
18:24 24/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀենց հիմա ոստիկանությունը այցելել է իմ բնակարան խուզարկության. Նարեկ Մալյանի տանը
19:58 22/11/2020Այդ «չինական» ոստիկանները որևէ կապ չունեն իրավապահ համակարգի հետ․ Մալյան
16:23 21/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆարեկ Մալյանն ազատ է արձակվել
13:19 21/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆարեկ Մալյանի և Ռոբերտ Մելքոնյանի ձերբակալման որոշման դեմ բողոքները կքննեն Ավան նստավայրի դատավորները

Глава Полиции Амасии без вести пропал после ракетного обстрела Шуши – Нарек Малян 12/25/2020   17:19  |  Комментарий
Руководитель общественного движения “ВЕТО” Нарек Малян на своей странице Facebook обратился к полицейским.
Он сообщил, что "3 октября в дом культуры городе Шуши подвергся ракетному обстрелу из израильского ОТРК "Lora": погибли 22 полицейских, о которых до сих пор власти умалчивают".
"В Доме культуры в этот находились сотни ваших сослуживцев из региональных управлений Тавуша, Лори и Ширака. Среди этих полицейских в основном были «участковые» и инспекторы по делам несовершеннолетних. Они были не из войск, но их на автобусах обманом под предлогом волонтерской работы повели в Шуши, откуда без какой-либо подготовки собирались направить на передовую", - пишет Нарек Малян.
Он сообщил, что от ракетного удара на месте погиб 21 полицейский, еще один – Товмасян Акоп – скончался позже в больнице. "Сотни полицейских получили ранения и стали инвалидами. Спустя несколько месяцев после похорон погибших власти отказываются опубликовать имена погибших полицейских и оформить их как боевую потерю, чтобы уклониться от выдачи компенсаций семьям погибших. Это та власть, которую  некоторые полицейские сегодня "защищают" на улице", - написал Малян.
Он сообщил, что среди погибших полицейских  - сотрудник Тавушского регионального управления по имени Ваге Казарян, который приходится родственником главе Полиции Армении Ваге Казаряну.
"Сообщу всему миру еще один ужасный факт. После ракетного. обстрела Дома культуры Шуши без вести пропал начальник Полиции Амасии Армен Казарян. Он просто исчез, а его поиски оказались безрезультатными. 22 погибших, один пропавший без вести, сотни раненых, и все это власть на протяжении месяцев скрывала под арцруносюнеской пропагандой «Победа будет за нами"", - написал Малян.
Это, по словам Маляна, лишь один эпизод. "Погибших в ходе войны полицейских сотни, и всех вот так повели на убой, потому что предатель ненавидит полицейских. Это и есть реальность. Сами теперь решайте, продолжать вам дальше защищать предателя, который отправил ваших сослуживцев на верную смерть и скрыл это от общественности, или нет. Кстати, ни один полицейский не удостоился чести быть похороненным в Ераблуре", -  написал Малян.