Վարչապետի հետ կարող եմ հանդիպել միայն հրաժարականի պայմանները քննարկելու համար. Վանեցյան 12/14/2020   10:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը հայտարարել է, որ պատրաստ է հանդիպել «Իմ քայլի» պատգամավորների հետ` երկրին վերաբերող հարցերը քննարկելու համար:
«Այո, ես պատրաստ եմ երկխոսել «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների հետ: Եթե լինի հանդիպման հրավեր` «Իմ քայլը» պատգամավորների կամ Աժ նախագահի կողմից, ապա կընդունեմ այդ հրավերը ու նրանց հետ կխոսեմ մեր երկրի ապագայի մասին», - «Ազատություն» ռադիոկայանին տված հարցազրույցում ասել է Ա.Վանեցյանը` պատասխանելով «Իմ քայլի» հետ հնարավոր երկխոսության վերաբերյալ հարցին:
Ինչ վերաբերում է «Իմ քայլի» կողմից վարչապետի այլ թեկնածուի առաջադրմանը ու դրա շուրջ հնարավոր երկխոսությանը` Ա.Վանեցյանն ընդգծել է. «Մենք նման օրակարգ չունենք», երկխոսությունը կարող է վերաբերել բացառապես երկրի ապագային վերաբերող հարցերին:
Լրագրողի այն դիտարկմանը, թե արդյոք պատրաստ է հանդիպել նաեւ Նիկոլ Փաշինյանին` Ա. Վանեցյանը արձագանքել է շատ կտրուկ. «Ոչ: Վարչապետի հետ կարող եմ հանդիպել միայն մի հարցի շուրջ` նրա հրաժարականի պայմանները քննարկելու համար»:
16:14 11/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԸնկել ենք հիմար խմբակի ձեռքը և ամբողջ ազգը տուժում է, արդեն հարց է գնում Սյունիքը հանձնելու մասին. Վանեցյան
16:02 11/12/2020  |  Մեկնաբանություն1in.am-ը կեղծ տեղեկություններ է տարածում «Հայրենիք» կուսակցության վերաբերյալ՝ քաղաքական ճաշակով թելադրված. հայտարարություն

Ванецян: с Пашиняном я могу встретиться лишь для обсуждения условий его отставки 12/14/2020   10:34  |  Лента новостей
Лидер партии "Отечество", бывший директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян заявил, что готов встретиться с депутатами парламента от правящего блока "Мой шаг" для обсуждения вопросов, касающихся страны.
"Да, я готов вести диалог с депутатами от фракции “Мой шаг”. Если поступит соответствующее приглашение от депутатов "Моего шага" или спикера НС, то я приму его и буду говорить с ними о будущем страны", - сказал Ванецян в интервью армянской службе радиостанции "Свобода", отвечая на вопрос о возможном диалоге с правящей политсилой.
Что касается выдвижения другого кандидата на пост премьер-министра Армении от блока “Мой шаг” и возможного диалога вокруг этого вопроса, Артур Ванецян отметил:”У нас такой повестки нет”. “Диалог может вестись исключительно по вопросам, касающимся будущего страны”, - заявил он.
В ответ на вопрос ведущего, готов ли он встретиться с Николом Пашиняном, Ванецян отреагировал весьма категорично: "Нет". "С премьером я могу встретиться лишь по одному поводу – для обсуждения условий его отставки", - заявил Ванецян.