Մանե Գեւորգյանն արձագանքել է վարչապետի հասցեին Մովսես Հակոբյանի հնչեցրած մեղադրանքներին 11/19/2020   16:16  |  Մեկնաբանություն
Լիազորված եմ տեղեկացնել, որ Հայաստանի վարչապետը իր հասցեին Մովսես Հակոբյանի հնչեցրած բոլոր մեղադրանքները համարում է մտացածին ու անհեթեթ եւ ըստ պատեհության կանդրադառնա դրանց: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Մանե Գեւորգյանը։
«Կարծում եմ, որ Մովսես Հակոբյանի հայտարարություններով պետք է զբաղվեն իրավապահ մարմինները:
Իսկ թե վարչապետին վերաբերյալ նրա հրապարակած փաստերը որքանով են հիմնավոր, բերեմ ընդամենը մեկ օրինակ:
Մովսես Հակոբյանը հայտարարել է, թե վարչապետը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ մինչ սեպտեմբերի 30-ը որեւէ հեռախոսազրույց չի ունեցել, մինչդեռ վարչապետի պաշտոնական կայքում հպարակված են վարչապետի եւ ՌԴ նախագահի միջեւ սեպտեմբերի 27-ին, սեպտեմբերի 29-ին տեղի ունեցած հեռախոսազրույցների մասին մամուլի հաղորդագրությունները: Վերջիններս տարածվել են նաեւ ԶԼՄ-ներին:
Ստորեւ ներկայացնում եմ հաղորդագրությունների հղումները.
1. https://www.primeminister.am/.../Nikol-Pashinyan.../
2. https://www.primeminister.am/.../Nikol-Pashinyan.../
Վարչապետի հասցեին Հակոբյանի հնչեցրած մյուս մեղադրանքները ունեն ճշտության նույնպիսի աստիճան: Ամեն դեպքում, կարծում եմ Հայաստանի իրավապահ մարմինները պետք է քննեն պարոն Հակոբյանի արած բոլոր հայտարարությունները եւ դրանք պետք է հատիկ հատիկ պարզաբանվեն եւ գնահատականի արժանանան:
Լիազորված եմ տեղեկացնել, որ Հայաստանի վարչապետը իր հասցեին պարոն Հակոբյանի հնչեցրած բոլոր մեղադրանքները համարում է մտացածին ու անհեթեթ եւ ըստ պատեհության կանդրադառնա դրանց: Այդ հայտարարությունները ուսումնասիրվում են նաեւ վարչապետի նկատմամբ սուտ մատնություն անելու համատեքստում: Ուսումնասիրությունների արդյունքում այս կապակցությամբ նույնպես կկայացվի որոշում»,- գրել է նա։
15:56 19/11/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՊատերազմի հինգերորդ օրը Արցախում արդեն 1500 հոգի մարդ ունեինք փախած.Մովսես Հակոբյան

Пресс-секретарь премьера Армении отреагировала на обвинения генерала Акопяна в адрес Пашиняна 11/19/2020 17:13 | Комментарий
Заявлениямигенерал-полковника Мовсеса Акопяна должны заняться правоохранительные органы.Об этом написала на своей странице в facebook пресс-секретарь премьер-министра Армении Мане Геворкян.
“Генерал Акопян заявил, что премьер-министр Армении Никол Пашинян не проводил телефонных переговоров с президентом РФ Владимиром Путиным до 30 сентября, тогда как на официальном сайте премьер-министра опубликованы сообщения о телефонных беседах озвученных Акопяном в адрес премьера обвинений примерно такая же степень достоверности. Так или иначе, думаю, что правоохранительные органы Армении должны изучить все заявления генерала Акопяна, они должны быть детально прояснены и удостоены оценки”, - написала Геворкян.
Геворкян также сообщила, что премьер Армении считает обвинения генерала Акопяна в свой адрес надуманными и нелепыми и при необходимости прокомментирует их.
Она сообщила, что эти заявления будут также изучены в контексте ложного доноса на премьера. “По итогам исследования в этой связи также будет принято решение”, - написала Геворкян.