Հանրահավաքի նախաձեռնողներն ու մասնակիցները շարժվեցին դեպի Ազգային ժողով. պահանջում են արտահերթ նիստ 11/11/2020   16:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ընդդիմության ներկայացուցիչները կառավարության շենքի դիմացից շարժվում են դեպի Ազգային ժողով: 17 կուսակցության անդամները պահանջում են խորհրդարանի արտահերթ նիստ անցկացնել ու քննարկել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի հարցը:
«Պահանջում ենք, որ ԱԺ-ն առաջիկա ժամերին հրավիրի արտահերթ նիստ և շատ արագ լուծի վարչապետի պաշտոնանկության հարցը: Հիմա ես առաջարկում եմ, որ բոլորս շարժվենք դեպի Ազգային ժողով ու պահանջենք արտահերթ նիստ»,- ասաց ՀՅԴ Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը:

Участники митинга требуют созыва внеочередного заседания парламента Армении для обсуждения отставки Пашиняна 11/11/2020   16:51  |  Лента новостей
Представители парламентской и внепарламентской оппозиции, находившиеся у здания правительства, направились в сторону парламента. Члены 17 партий требуют созыва внеочередного заседания Национального собрания и рассмотрения вопроса об отставке Никола Пашиняна с поста премьер-министра Армении.
“Требуем, чтобы НС в ближайшие часы созвало внеочередное заседание и в срочном порядке решило вопрос отставки премьера. Сейчас я предлагаю, чтобы все мы двинулись в Национальное собрание и потребовали проведения внеочередного заседания”, - сказал представитель Верховного органа АРФ “Дашнакцутюн”.