Ադրբեջանի կողմից իրականացվող նոր ցեղասպանությունը կանխելու համար անհապաղ արձագանք է պետք. Իսպանացի պատգամավորն Արցախում է 11/05/2020   16:47  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
«Ադրբեջանն ու Թուրքիան հարձակվել են Արցախի խաղաղ բնակիչների վրա։ Միջազգային հանրությունը պետք է արագ գործի, որպեսզի խուսափի նոր ցեղասպանությունից»,- այս մասին Թվիթերի իր միկրոբլոգում հայտնել է Իսպանիայի Կոնգրեսի պատգամավոր, քաղաքական գործիչ Ջոն Ինյարիտուն։
Պատգամավորն Արցախում է։ Թշնամու հրետակոծության հետևանքով տուժած Մոր և մանկան կենտրոնից տեսաուղերձով դիմել է  միջազգային հանրությանը՝ շտապ կանխել ադրբեջանա-թուրքական ագրեսիան։
16:46 05/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Հարուցվել է քրեական գործ՝ Հայաստանի Հանրապետության տարածքում Ադրբեջանի զինուժի կողմից անօդաչու թռչող սարքեր օգտագործելու դեպքի առթիվ

Испанский депутат из Степанакерта призвал мир предотвратить новый геноцид, осуществляемый Азербайджаном 11/05/2020 17:09 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Депутат Конгресса Испании от баскской партии Билду (Bildu) Джон Иньярриту, который находится в Арцахе(НКР), в своем микроблоге в Twitter опубликовал видеообращение с территории дважды обстрелянного азербайджанскими ВС Центра охраны матери и ребенка в Степанакерте. Оттуда он обратился с призывом к международному сообществу принять срочные меры для противодействия азербайджано-турецкой агрессии.
"Азербайджан и Турция атакуют мирных жителей Арцаха. Международное сообщество должно действовать быстро во избежание нового геноцида", - сказал депутат.