Հակառակորդը, Քարվաճառի ուղղությամբ օգտագործելով ծխային արկեր, փորձել է ձորից դուրս բերել նախորդ օրվա ընթացքում իր զոհված զինծառայողների դիերը, սակայն հետ է շպրտվել՝ թողնելով ևս երկու դի.ՊԲ 11/03/2020   16:35  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Քարվաճառի ուղղությամբ ժամը 13:30-ին, օգտագործելով ծխային արկեր, հակառակորդը փորձել է ձորից դուրս բերել նախորդ օրվա ընթացքում իր զոհված զինծառայողների դիերը: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊԲ-ն:
Սակայն հայկական կողմի հրանոթային և ականանետային դիպուկ կրակի արդյունքում հետ է շպրտվել՝ թողնելով ևս երկու դի: Նույն ուղղությամբ ժամը 13:40-ին թշնամական ուժերը, միջդիրքային տարածքում ծխաքողարկվելով, 30 հոգանոց խմբով փորձել են ձեռնարկել ներթափանցման փորձ:
Այս դեպքում ևս, ՊԲ ստորաբաժանումների ճշգրիտ ականանետային կրակով, կասեցվել է հակառակորդի առաջխաղացումը, ինչի արդյունքում վերջիներս, կորուստներ կրելով, նահանջել են ելման դիրքեր: Ժամը 14:30-ին, կրկին Քարվաճառի ուղղությամբ, նկատվել է հակառակորդի կուտակում մարտական դիրքերի շրջանում:
Յուրային ուժերը ժամանակին հավաստանշել են թշնամական ուժերի կուտակման փորձերը և ոչնչացրել պատսպարվելու փորձ կատարող հակառակորդի 4 զինծառայողի:Օպերատիվ իրադրությունը, ինչպես Քարվաճառի, այնպես էլ մնացած ուղղություններում գտնվում է ՊԲ ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո:
15:17 03/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Թուրքական ապրանքների ներմուծման սահմանափակումից հետո, գնաճ չի լինի.Էկոնոմիկայի նախարար
15:06 03/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Հաղթեցինք Հիտլերին, այսօր ունենք երկու Հիտլեր՝ Էրդողան ու Ալիև. ՌԴ դեսպանատան դիմաց Արցախցի կանանց բողոքի ակցիային հետևում էին առաջնագծից
14:53 03/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Կամո Աղաջանյանը մարտական դիրքում Նորայր Միրզոյանին հանձնել է գեներալ-մայորի ուսադիրները

Армия обороны Арцаха пресекла попытки проникновения противника в направлении Карварчара: враг понес потери 11/03/2020   17:19  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Противник, используя дымовые снаряды в направлении Карвачара, в 13:30 пытался вынести из ущелья тела своих погибших накануне военнослужащих. Об этом сообщает Армия обороны Арцаха.
Однако, как отмечается в сообщении, в результате точного артиллерийского и минометного огня он был отброшен, оставив еще два трупа. В том же направлении в 13:40 вражеские силы, прикрываясь дымовой завесой на межпозиционном пространстве, в составе группы из 30 человек предприняли попытку проникновения.
И на этот раз подразделения Армии обороны точным минометным огнем пресекли продвижение противника, в результате чего он, неся потери, отступил на исходные позиции.
Как сообщается, в 14:30 вновь в направлении Карвачара были замечены попытки стягивания вражеских сил к боевым позициям.
“Наши силы своевременно заметили попытки вражеских сил сгруппироваться и уничтожили четырех военнослужащих противника, пытавшихся укрыться. Оперативная ситуация, как в Карвачаре, так и на других направлениях, находится под контролем подразделений Армии обороны”, - говорится в сообщении.