Մեր ստորաբաժանումները հետապնդել են փախչող թշնամուն և ոչնչացրել նրան. ՊԲ 11/02/2020   14:39  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Նոյեմբերի 1-ին՝ժամը 20:30-ից 23:40-նն ընկած ժամանակահատվածում թեժ մարտեր են ընթացել ադրբեջանաարցախյան ճակատային գծի հյուսիս- արևմտյան հատվածում, հաղորդում են Պաշտպանության բանակից։
Մասնավորապես, ՊԲ երկու հանգուցային դիրքի ուղղությամբ ադրբեջանական կողմը վաշտի կազմով ձեռնարկել է հարձակում, որը միջդիրքային համառ մարտերի արդյունքում բանակային ստորաբաժանումների կողմից կասեցվել է: Թշնամին մեծ կորուստներով դիմել է փախուստի: Փախչող հակառակորդը արգելափակվել է ձորերից մեկում, և հայկական ուժերը ականանետային դիպուկ կրակով շարունակել են վերջինիս լիակատար ոչնչացման գործողությունը:
Նույն ուղղությամբ հակառակորդը ևս մեկ հարձակում է ձեռնարկել դասակի կազմով, որը նույնպես ՊԲ-ի կողմից ժամանակին հավաստանշվել ու ձեռնարկված գրագետ գործողությունների շնորհիվ կասեցվել է: Մեր ստորաբաժանումները հետապնդել են փախչող թշնամուն և ոչնչացրել նրան:
Ներկա պահին ճակատային գծի տվյալ հատվածում օպերատիվ մարտավարական իրադրությունը լրիվությամբ գտնվում է ՊԲ-ի ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո:

Подразделения АО Арцаха загнали вражеские силы в ущелье и уничтожили их – Минобороны 11/02/2020 15:05 | Азербайджанская военная агрессия-2020
В период с 20:30 по 23:40 1-го ноября на северо-западном участке арцахско-азербайджанской линии фронта шли ожесточенные бои. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Арцаха.
“В частности, как сообщили в ведомстве, азербайджанская сторона в составе роты предприняла атаку в направлении двух ключевых позиций Армии обороны, которая в результате упорных межпозиционных боев была пресечена армейскими подразделениями.
“Враг бежал с крупными потерями. Обратившийся в бегство противник был блокирован в одном из ущелий, и армянские силы прицельным артиллерийским огнем продолжили действия по полному его уничтожению”, - говорится в сообщении.
В Минобороны Арцаха также сообщили, что в том же направлении противник предпринял еще одну атаку в составе взвода, которая также была своевременно засечена Армией обороны и пресечена благодаря предпринятым грамотным действиям.
“Наши подразделения преследовали пустившегося в бегство врага и уничтожили его. В настоящее время оперативно-тактическая ситуация на данном участке линии фронта находится под полным контролем подразделений Армии обороны”, - отмечается в сообщении.