Հակառակորդը հրթիռակոծել է Շուշին, քաղաքացիական բնակչության շրջանում կան վիրավորներ. ՊԲ 10/31/2020   10:52  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Այսօր առավոտյան՝ ժամը 07:08-ի սահմաններում, հակառակորդը, խախտելով Ժնևում՝ խաղաղ բնակավայրերը չթիրախավորելու մասին ԵԱՀԿ ՄԻնսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ ձեռք բերված պայմանավորվածությունը, հրթիռակոծել է Ստեփանակերտն ու Շուշին: Այս մասին հայտնում է ՊԲ-ն։
Ստեփանակերտում թշնամական ուժերի թիրախում հայտնվել է կենտրոնական շուկան ու մեկ բնակելի տուն: Քաղաք Շուշիում հակառակորդի հարվածների հետևանքով քաղաքացիական բնակչության շրջանում կան վիրավորներ:

Азербайджан нарушил женевские договоренности и подверг ракетному обстрелу Степанакерт и Шуши, есть раненые 10/31/2020   11:05  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Утром в субботу около 07:08 противник, нарушив достигнутую в Женеве при посредничестве сопредседателей МГ ОБСЕ договоренность о ненанесении ударов по мирным населенным пунктам, подверг ракетному обстрелу Степанакерт и Шуши. Об этом сообщает Министерство обороны Арцаха.
“В Степанакерте под прицелом вражеских сил оказались центральный рынок и один жилой дом. В Шуши в результате ударов противника среди гражданского населения есть раненые”, - говорится в сообщении.