Արդյո՞ք Արցախում սպանված կամ վիրավորված քաղաքացիական անձը նույն իրավունքները չունի, ինչ բոլորը.ԱՀ ՄԻՊ 10/15/2020   13:30  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Չճանաչված պետության բնակիչները դաժանաբար սպանվում են, ոչ միայն պաշտոնական ու հասցեական արձագանքներ չկան, այլ նաև պարզ մարդկային ցավակցություններն են խտրական կերպով կիրառում,-գրել է ԱՀ ՄԻՊ Արտակ Բեգլարյանը:
«Գիտե՞ք, թե միջազգային կառույցների հիմնական մասի գլխավոր խնդիրը որն է՝ մարդու իրավունքների կեղծ պաշտամունքը: Բոլորը խոսում են մարդու իրավունքների համընդհանրության սկզբունքի մասին, ըստ քաղաքական նպատակահարմարության աղմուկ են բարձրացնում նույնիսկ փոքրիկ դեպքերից, իսկ երբ չճանաչված պետության բնակիչները դաժանաբար սպանվում են, կամ վիրավորվում, կամ կորցնում ու լքում իրենց տները, ոչ միայն պաշտոնական ու հասցեական արձագանքներ չկան, այլ նաև պարզ մարդկային ցավակցություններն են խտրական կերպով կիրառում: Արդյո՞ք Արցախում սպանված կամ վիրավորված քաղաքացիական անձը նույն իրավունքները չունի, ինչ բոլորը:
Եվ այս ճշմարտությունը չեն ուզում ընդունել առնվազն հրապարակավ և շարունակում են թաքնվել քաղաքական նպատակահարմարության ու անկարևոր մանդատների ետևում, իսկ մարդիկ շարունակում են սպանվել ու կրել բազմաթիվ զրկանքներ:
Եզրահանգում՝ ինչպես միշտ, «եղունգ ունես, գլուխդ քորիր»,-գրել է ԱՀ ՄԻՊ-ը:
11:14 15/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանին կշնորհվի գեներալ-գնդապետի զինվորական կոչում

"Ложный культ прав человека": омбудсмен Армении обвинил международное сообщество в лицемерии 10/15/2020   15:07  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Омбудсмен Республики Арцах Артак Бегларян обвинил международное сообщество в создании "ложного культа прав человека".
"Знаете, в чем главная задача основной части международного сообщества? Это ложный культ прав человека. Все говорят о всеобщем принципе прав человека, по политической целесообразности поднимают шум даже по маленьким поводам, а когда жителей непризнанного государства жестоко убивают или их ранят, или они покидают свои дома, или остаются без крова, тогда не только нет официальной адресной реакции, но даже простое человеческое сочувствие выражается дискриминационным образом", - написал омбудсмен Арцаха на своей странице в Facebook.
Бегларян задается вопросом: "разве убитые и раненые в Арцахе гражданские лица не обладают теми же правами, какими обладают все?"
"И эту истину не хотят признавать как минимум публично, продолжая прятаться за политической целесообразностью и бесполезными мандатами, а людей продолжают убивать, они продолжают подвергаться многочисленным лишениям. Вывод; как всегда полагайся только на себя", - написал Бегларян.