ԿԳՄՍ-ն վարձավճարի խնդիր ունեցող ուսանողներին կաջակցի՞, թե ոչ. Նախարարը խուսափեց պատասխանից 09/16/2020   11:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ուսանողների դիմումը փոխանցվել է աշխատակազմ և ես խնդրել եմ, որպեսզի ուսումնասիրեն, թե ինչ առաջարկներ կան այդ դիմումի մեջ,-այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսում ասել է ԿԳՄՍ նախարարը:
Հիշեցնենք՝ ԵՊՀ ուսանողները երեկ քայլերթ են իրականացրել՝ պահանջելով վարձերի մասնակի փոխհատուցում եւ ավելի քան 5000 ստորագրությամբ խնդրանք-պահանջագիր փոխանցել։
Պատասխանելով լրագրողի հարցին՝ արդյո՞ք նախարարությունն ընդառաջելու է ուսման վարձի վճարման հետ խնդիր ունեցող ուսանողներին, ովքեր երթով դիմել էին նախարարին՝ խնդրելով վերանայել հարցը, նա նշել, որ՝ «Հարցով պայմանավորված, եթե դրա անհրաժեշտությունը լինի, մենք ուսանողների հետ նաև առանձին քննարկում կունենանք»:
10:56 16/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ« Իսկ ի՞նչ է քննադատում ընդդիմությունը».ԿԳՄՍ նախարարն անտեղյակ է
10:46 16/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Անցած ամիսների ընթացքում մենք Արսեն Ջուլֆալակյանի հետ ունեցել ենք զրո քննարկում». Արայիկ Հարությունյան

Главу Минобрнауки Армении спросили, откликнется ли он на просьбу студентов о частичной компенсации платы за обучение 09/16/2020   12:18  |  Лента новостей
Министр образования, науки, культуры и спорта Араик Арутюнян на сегодняшней пресс-конференции сообщил, что заявление студентов по поводу частичного возмещения платы за обучение передано в аппарат.
"Я попросил, чтобы изучили представленные в этом заявлении предложения”, - сказал министр.
Напомним, студенты Ереванского государственного университета(ЕГУ) накануне провели шествие с требованием частично компенсировать затраты на оплату обучения и передали прошение с подписью более 5000 тыс. человек.
Отвечая на вопрос журналиста о том, пойдет ли министерство навстречу студентам, у которых возникли проблемы с оплатой, он отметил, что “в связи с вопросом при необходимости они со студентами проведут отдельное обсуждение”.