«Անցած ամիսների ընթացքում մենք Արսեն Ջուլֆալակյանի հետ ունեցել ենք զրո քննարկում». Արայիկ Հարությունյան 09/16/2020   10:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Անցած ամիսների ընթացքում մենք Արսեն Ջուլֆալակյանի հետ ունեցել ենք զրո քննարկում։
Արսեն Ջուլֆալակյանը կարող էր իրեն անհանգստացնող այդ հարցերը բարձրացնել և մենք հնարավոր է՝ կոնկրետ քննադատության մասն ընդունեինք և շտկումներ անեինք, մի մասի դեպքում էլ բացատրեինք, որ իր ընկալումներում և դիրքորոշումներում առկա փաստերը չեն համապատասխանում իրականությությանը,- այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում անդրադառնալով լրագրողի այն հարցին, որ իր վարած քաղաքականությունը քննադատում են ոչ միայն ընդդիմության ներակայացուցիչներն, այլ նույնիսկ իր իսկ թիմի անդամները, զրպարտությո՞ւն են արդյո՞ք սրանք, թե այս ամենի մեջ ճշմարտություն կա և նախարարը թերացել է իր աշխատանքում, պատասխանում է ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը և հավելում,- Արսեն Ջուլֆալակյանի հետ մենք նման քննարկումներ չենք ունեցել, այդ հարցերը չեն բարձրացվել իմ հետ քննարկումներում։ Խմբակցության ներսում ես հանդիպում եմ ունեցել մոտ մեկ, մեկուկես ամիս առաջ, որի ժամանակ այդ հարցերը չեն բարձրացվել, և հիմա ես այդ ընդհանրական հայտարարությանը չեմ ցանկանում անդրադարձ կատարել։
Նորից եմ ասում՝ եթե լիներ կոնկրետ քննարկում, բարձրացված հարցերի վերաբերյալ, կլինեին նաև կոնկրետ պատասխաններ»։
10:04 09/09/2020  |  ՄամուլՇուտով սպասվում է 2 նախարարի հրաժարական. Դա խոստացել է անձամբ առաջին դեմքը. «Իրավունք»

Араика Арутюняна попросили прокомментировать заявление Арсена Джулфалакяна о разногласиях с ним 09/16/2020   11:22  |  Лента новостей
Министр образования, науки, спорта и культуры в ходе пресс-конференции в среду заявил, что за прошедшие месяцы ничего не обсуждал с Арсеном Джулфалакяном.
Напомним, ранее депутат от фракции “Мой шаг” Арсен Джулфалакян сообщил о своем решении сложить мандат из-за принципиальных разногласий с главой МОНКС Армении Араиком Арутюняном.
“Арсен Джулфалакян мог поднять волнующие его вопросы, и мы, возможно, приняли был конкретную часть критики и внесли корректировки. А что касается другой части, объяснили бы, что имеющиеся у него факты не соответствуют действительности”, - сказал министр в ответ на вопрос по поводу звучащей в его адрес критики не только со стороны оппозиции, но и членов его команды.
По его словам, подобного рода обсуждений с Арсеном Джулфалакяном у него не было. “Эти вопросы не были подняты в ходе обсуждений со мной. Я провел встречу с представителями фракции примерно месяц или полтора месяца назад, в ходе которой эти вопросы не затрагивались, и теперь я не хочу касаться этого общего заявления”, - сказал министр.
Как отметил он, если бы состоялось конкретное обсуждение относительно поднятых вопросов, то последовали бы и конкретные ответы.
16:30 14/09/2020  |  Лента новостей“Я огорчен”: Мхитар Айрапетян прокомментировал решение Арсена Джулфалакяна сложить мандат
12:31 14/09/2020  |  Лента новостей“Мойшаговцы” встретились с Арсеном Джулфалакяном
11:43 21/02/2020  |  КомментарийАрсен Джулфалакян назвал незаконным и непрофессиональным решение об отправке Чаляна на Олимпиаду в Токио
17:33 20/11/2017  |  СпортСеребряный призер Олимпийских игр Арсен Джулфалакян после длительной паузы возвращается на международный ковер