Թույլ չենք տա, որ ձախողակ կառավարությունը՝ իր պատեհապաշտ կազմով, խարխլի մեր պետության հենասյուները.Վանեցյան 08/16/2020   15:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր`օգոստոսի 16-ին, Վայոց ձորի մարզում բացվեցին «Հայրենիք» կուսակցության և Հիմնադրամի տարածքային կառույցները: Այս մասին հայտնում են «Հայրենիք» կուսակցությունից:
«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը նկատեց, որ օր օրի ավելացող մարզային կառույցներն էլ ավելի են ամրացնում կապը հանրության հետ, աշխատանքները դարձնում բազմաշերտ ու համակարգված։ «Մեր գործունեության առանցքում մարդն է՝ իր իրավունքներով ու ազատություններով։ Մենք այստեղ ենք՝ այդ իրավունքներին ու ազատություններին տեր կանգնելու համար»,-ասաց Արթուր Վանեցյանը՝ շեշտելով, որ Վայոց ձորում պետք է հնարավորին չափ զարգացնել զբոսաշրջային և գյուղատնտեսական ոլորտը։
Կուսակցության ղեկավարն ընդգծեց, որ այս մարզը երկրի համար ունի ռազմավարական նշանակություն, քանի որ կամրջում է երկրի հյուսիսն ու հարավը և ունի իրական պոտենցիալ՝ դառնալու երկրի զբոսաշրջային կենտրոնը։
Հավաքվածները «Հայրենիք» կուսակցության նախագահի հետ զրույցում կիսվեցին իրենց մտահոգություններով, որոնք կապված էին տուրիստական հոսքի աննախադեպ անկման ու դրանով պայմանավորված՝ իրենց եկամուտների կտրուկ նվազման հետ։
«Այս համաճարակն ու կառավարության անտարբերությունը կոտրեցին մեր մարզի ողնաշարը։ Հասկանում ենք՝ կորոնավիրուսը տնտեսության բոլոր ճյուղերին հարվածեց, բայց ամենատուժածը տուրիզմն է, իսկ մենք տուրիզմով ենք ապրում։ Տուրիզմ չկա, ուրեմն՝ ապրուստի միջոց էլ չկա»,-ասաց կուսակցականներից մեկը։
Մարզաբնակները մտահոգված էին նաև երկրում տեղի ունեցող վտանգավոր գործընթացներով՝ կապված համաճարակի դեմ ձախողված պայքարի, կրթական նոր չափորոշիչների ապազգային ու Ստամբուլի կոնվենցիայի աղետալի հետևանքների հետ։
Արթուր Վանեցյանը ևս մեկ անգամ շեշտեց, որ «Հայրենիք» կուսակցության գաղափարախոսության առանցքում ազգային արժեքներն են, որոնք ոտնահարողը կստանա արժանի պատասխան։
«Մենք թույլ չենք տալու, որ ձախողակ կառավարությունը՝ իր պատեհապաշտ կազմով, խարխլի մեր պետության հենասյուները՝ պատմությունը, լեզուն, եկեղեցին ու ընտանիքը»,-նշեց Արթուր Վանեցյանը՝ վստահեցնելով, որ իր ղեկավարած քաղաքական ուժը կանգ չի առնելու, նույնիսկ եթե «ուղիղ հրամաններով քրեական գործեր հորինվեն»։
20:43 13/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայրենիք» կուսակցության գրասենյակում տեղի է ունեցել ընդլայնված խորհրդակցություն
17:28 12/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք է կանգնեցնել մահերի մեքենան, վարչապետը լավ չի ընկելել համաշխարհային միտումները.Վանեցյան «Առավոտ»
11:04 12/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայրենիք» հիմնադրամ. Ինտելեկտուալ շարժումը Հայաստանում նոր թափ է ստանում
13:42 07/08/2020  |  Մեկնաբանություն«Դուխով» լինելը գլխարկ դնել չէ, ուժայինների հետևում թաքնված մարդկանց գլխին սարքել չէ և ոչ էլ՝ հնարավոր բոլոր հարևանների ու դաշնակիցների հետ հարաբերություններ փչացնելը. Վանեցյան
09:36 07/08/2020  |  ՄամուլԱԱԾ տնօրենը որոշել է ամեն գնով նյութեր գտնել Արթուր Վանեցյանին մեղադրանք առաջադրելու համար. «Հրապարակ»
16:24 06/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Վանաձոր Քիմպրոմ»-ի տարածքում առկա ամոնիակն ու ծծմբական թթուն օտարվել են
17:48 05/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Վանեցյանը զրուցել է Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինի հետ և իր զորակցությունը հայտնել Լիբանանի հայությանը
17:31 01/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՁերբակալվածին ստիպում են Վանեցյանի դեմ ցուցմունքներ տալ. Կնոջը մինչև կեսգիշեր պահել են ԱԱԾ-ում. hraparak.am
14:36 31/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Վանեցյան. Իշխանության հանցավոր բացթողումների հետևանքով ամեն օր մարդիկ են մահանում

Мы не позволим, чтобы провальное правительство своим оппортунистическим составом расшатало опору нашего государства - Ванецян 08/16/2020   17:58  |  Политика
Сегодня, 16 августа, в Вайоц Дзорской области открылись территориальные структуры партии «Родина» и Фонда. Об этом сообщает партия «Родина».
Председатель партии «Родина» Артур Ванецян отметил, что изо дня в день увеличивающиеся областные структуры еще больше укрепляют связь с обществом, делают работу многослойной и скоординированной. «В центре нашей деятельности-человек со своими правами и свободами. Мы здесь, чтобы защитить эти права и свободы»,- сказал Артур Ванецян, подчеркнув, что в Вайоц Дзоре необходимо по возможности развивать туристическую и сельскохозяйственную сферу.
Глава партии подчеркнул, что эта область имеет стратегическое значение для страны, поскольку соединяет север и юг страны и имеет реальный потенциал стать туристическим центром страны.
В беседе с председателем партии «Родина» собравшиеся поделились своей обеспокоенностью в связи с беспрецедентным спадом туристического потока и связанным с этим резким снижением доходов.
«Эта эпидемия и безразличие правительства сломали позвоночник нашей области. Понимаем, что коронавирус нанес удар по всем отраслям экономики, но бвльше всех пострадал туризм, а мы живем туризмом. Нет туризма, значит нет средств к существованию», - сказал один из членов партии.
Жители областей были обеспокоены опасными процессами, происходящими в стране, связанными с провальной борьбой против эпидемии, антинациональными последствиями новых образовательных стандартов и катастрофическими последствиями Стамбульской конвенции.
Артур Ванецян еще раз подчеркнул, что в основе идеологии партии «Родина» лежат национальные ценности, и каждый, кто попробует посягнуть на них, получит достойный ответ.
«Мы не позволим, чтобы провальное правительство своим оппортунистическим составом расшатало опору нашего государства - историю, язык, церковь и семью», - отметил Артур Ванецян, заверив, что руководимая им политическая сила не остановится, даже если «прямыми приказами будут фабриковаться уголовные дела».