Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունը դատապարտել է ադրբեջանցիների հրահրած միջադեպը 07/23/2020   10:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Լոս Անջելեսում հայերի և ադրբեջանցիների միջև տեղի ունեցած ծեծկռտուքի կապակցությամբ հայտարարություն է տարածել Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունը:
Հյուպատոսությունը խստորեն դատապարտել է Լոս Անջելեսում Ադրբեջանի գլխավոր հյուպատոսության առջև ադրբեջանցիների կողմից հրահրված միջադեպը: Ֆեյսբուքյան էջում հրապարակված հայտարարությունում մասնավորապես նշված է:
«Դատելով դեպքերի հաջորդականությունից` ակնհայտ է, որ հայ համայնքի կողմից կազմակերպված խաղաղ բողոքի ակցիան խոչընդոտելն ու ցուցարաներին հրահրելը եղել է նախապես ծրագրված և ուղղորդված:
Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունն անթույլատրելի է համարում հայ խաղաղ ցուցարարների դեմ կիրառված բռնարարքները»,- նշված է հայտարարության մեջ:
10:45 22/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԸնդհարում Լոս Անջելեսում հայերի և ադրբեջանցիների միջև. Վերջիններս հարձակվել են հայ աղջիկների վրա
21:18 05/05/2020  |  ԿորոնավիրուսԲժշկական դիմակներ Լոս Անջելես քաղաքին՝ Հայաստանի Հանրապետության անունից
14:48 23/09/2019  |  ՄեկնաբանությունՈւսադիր կրողը պետք է ոչ թե հրաժարական ներկայացներ,այլ ձերբակալեր քեզ՝ ահաբեկիչների հետ գործարքի գնալու համար. Շարմազանով
09:50 04/09/2019  |  Մամուլ30-հազարանոց հավաք Լոս Անջելեսում՝ ի պատիվ Նիկոլ Փաշինյանի. «Հրապարակ»
14:31 28/04/2019  |  Միջազգային լրահոսԿրակոցներ` Լոս Անջելեսում. կան տուժածներ
00:22 18/03/2019  |  Միջազգային լրահոսՈւժեղ պայթյուն Լոս Անջելեսում
10:18 22/07/2018  |  Միջազգային լրահոսԶինված անձը Լոս Անջելեսում խանութում պատանդ է վերցրել քաղաքացիներին. կա մեկ զոհ
20:51 15/12/2015  |  Միջազգային լրահոսԼոս Անջելեսի իշխանությունները սպառնալիքի պատճառով փակել են դպրոցները

Генконсульство Армении в Лос-Анджелесе осудило спровоцированный азербайджанцами инцидент 07/23/2020   10:55  |  Лента новостей
Генеральное консульство Армении в Лос-Анджелесе на своей странице в Facebook распространило заявление об инциденте с дракой между армянами и азербайджанцами.
Генкосульство Армении решительно осудило спровоцированный азербайджанцами инцидент перед зданием генерального консульства Азербайджана в Лос-Аджелесе.
Как отметили в генконсульстве, судя по очередности событий, очевидно, что действия по воспрепятствованию организованной армянской общиной мирной акции и провоцированию демонстрантов были заранее спланированы и кем-то координировались.
“Генконсульство считает недопустимым применение насилия против армянских мирных демонстрантов”, - отмечается в заявлении.