Կորոնավիրուսից մահացած 9 անձանցից ամենաերիտասարդը 53-ամյա կին է, ամենատարեցը՝ 92-ամյա կին 07/20/2020   11:12  |  Կորոնավիրուս
Հուլիսի 20-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 34981 դեպք, որոնցից 23502-ն` առողջացած, 650-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10620 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 147108 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 104 նոր դեպք և 208 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 63 (տղամարդ), 69 (կին), 70 (կին), 53 (կին), 82 (տղամարդ), 72 (տղամարդ), 71 (կին), 92 (կին) և 89 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 209 է:
11:24 16/07/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսից մահացած 15 անձանցից ամենաերիտասարդը 60-ամյա կին է, ամենատարեցները՝ 88-ամյա կին ու տղամարդ

В Армении за минувшие сутки в Армении от коронавируса скончались 9 человек 07/20/2020   11:21  |  Коронавирус
За прошедшие сутки в Армении от коронавируса скончались 9 человек, сообщает Министерство здравоохранения республики.
Среди умерших -  шесть женщин в возрасте от 53 до 92 лет и трое мужчин в возрасте от 63 до 82 лет.
В Минздраве отметили также, что за истекшие сутки скончались еще четверо пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила по другим причинам. Всего таких случаев 209.
За минувшие сутки в Армении выявлено  104 новых случая заражения коронавирусом нового типа, выздоровели 208 пациентов.
По данным на утро понедельника, 20 июля, в Армении подтвержден 34981 случай коронавируса. От COVID-19 скончались 650 человек, излечились 23502 пациента. Фактически на лечени находятся 10620 пациентов. Всего проведено 147108 тестирований.