Հայաստանում կորոնավիրուսից մահացածներից ամենաերիտասարդը 62-ամյա կին է 07/01/2020   11:16  |  Կորոնավիրուս
Հուլիսի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 26065 դեպք, որոնցից 14563-ն` առողջացած, 453-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10900 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 111665 թեստավորում: Այս մասին հայտնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը։
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 523 նոր դեպք և 515 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 65 (տղամարդ), 74 (տղամարդ), 62 (կին), 83 (տղամարդ), 79 (կին), 70 (կին), 65 (կին), 76 (տղամարդ), 66 (տղամարդ) և 76 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 149 է»,-հայտնում են ԱՆ-ից։

В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались 10 пациентов 07/01/2020   11:25  |  Коронавирус
В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались десять пациентов, сообщает Министерство здравоохранения республики.
Согласно сообщению, скончались шестеро мужчин в возрасте от 65 до 83 лет и четверо женщин в возрасте от 62 до 79 лет. "У всех были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
В Минздраве также проинформировали, за прошедшие сутки скончались еще двое пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила от других болезней. Всего таких случаев  149.
За истекшие сутки зафиксировано 523 новых случая заражения коронавирусом, выздоровели 515 пациентов.
По положению на утро среды, 1 июля, в Армении подтверждено 26065 случаев заражения коронавирусом. От COVID-19 скончалось 453 человека, выздоровели 14563 пациента. Фактически на лечении находятся 10900 пациента. Проведено 113665  тестов.