Հայաստանում կորոնավիրուսից մահացածներից ամենաերիտասարդը 63-ամյա կին է 06/29/2020   11:05  |  Կորոնավիրուս
Հունիսի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 25127 դեպք, որոնցից 13297-ն` առողջացած, 433-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11254 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 110571 թեստավորում: Այս մասին հայտնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը։
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 482 նոր դեպք և 181 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 82 (տղամարդ), 63 (կին), 66 (կին), 84 (կին), 96 (կին), 67 (տղամարդ) և 67 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 143 է»,-հայտնում է ԱՆ-ն։
19:33 28/06/2020  |  ԿորոնավիրուսՉինաստանում հայտարարել են՝ մարդկանց վրա կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութի հաջող փորձարկման մասին
16:57 28/06/2020  |  ԿորոնավիրուսԵրկարատև պայքարի արդյունքում փրկվել է 57-ամյա կնոջ կյանքը
14:28 28/06/2020  |  ԿորոնավիրուսԱշխարհում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը գերազանցել է տասը միլիոնը. Worldometers

В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались 7 человек - Минздрав 06/29/2020   11:20  |  Коронавирус
В Армении за прошедшие сутки от коронавируса скончались семеро пациентов, сообщает Министерство здравоохранения республики.
"Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались мужчина(82 года), женщина(63 года), женщина(66 лет), женщина(84 года), женщина(96 лет) и двое мужчин в возрасте 67 лет.  У всех у них были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
В Минздраве также проинформировали, что скончались еще четверо пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила от других болезней. Всего таких случаев 143.
За истекшие сутки выявлено 482 новых случая коронавируса, выздоровел 181 пациент.
По данным на утро понедельника, 29 июня, в Армении подтверждено 25127 случаев заражения коронавирусом. От COVID-19 скончались 433 человека, выздоровели 13297 пациентов. Фактически на лечении находятся 11254 пациента. Всего проведен 110571 тест.
12:38 26/06/2020  |  Криминальная хроникаВ Армении таксист с подтвержденным коронавирусом стал фигурантом уголовного дела
12:14 26/06/2020  |  КоронавирусЗа сутки в России выявили минимальное с конца апреля число случаев заражения коронавирусом
11:56 26/06/2020  |  КоронавирусВ Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались 13 человек - Минздрав
11:00 26/06/2020  |  КоронавирусЧисло заразившихся новым коронавирусом в Армении превысило 23 тысячи